FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


ANIMACJA, FILM EKSPERYMENTALNY
To oczywiste że nie sposób ostatecznie skonstatować warunków prezentacji konkursowych dla twórców, którzy na co dzień po prostu materializują własną wyobraźnię. Filmowym grzechem byłaby próba narzucenia jakichkolwiek ograniczeń filmowcom, którzy dla zobrazowania swoich najbardziej surrealistycznych wizji, z podziwu godną swobodą, potrafią wykorzystać każdą formę prezentacji filmowej. Zarówno animację komputerową, jak i poetycką etiudę, tak teledysk, jaki fabułę czy dokument. Nie śmielibyśmy w jakikolwiek sposób ograniczać potencjału twórczego, tych którzy dla uzyskania oryginalnego i mocnego efektu na ekranie, nauczyli się wręcz artystycznie żonglować najbardziej wymyślnymi technikami przekazu medialnego. Widza natomiast pozyskują poprzez swobodne narzucanie swoim dziełom dowolnego charakteru - żartobliwej animacji jak i filmowemu performance, natchnionej ideologicznie projekcji, jak i abstrakcyjnym kolażom video. Cóż, laikom może się wydawać, że propagujemy artystyczny anarchizm w kinie, ale my wiemy, że nie zbadane do końca obszary postrzegania gwarantują podwójną dawkę doznań.
Jako organizatorzy festiwalu prosimy twórców ANIMACJI i FILMU EKSPERYMENTALNEGO, tylko o jedno. Proszę przysyłajcie nam swoje dzieła w formatach, które będziemy umieli wyemitować naszym widzom.FILMY KONKURSOWE 2010

W pętach gorsetów real. Barbara Szewczyk 22 min. - Piękna dziewczyna o imieniu Talia wybiera się w niezwykłą podróż w czasie w poszukiwaniu własnego stylu. Podążając przez kolejne epoki staje się naszą przewodniczką po fascynującej historii ubioru i obyczajów ostatnich dwóch stuleci. Talia spotyka ludzi, którzy wprowadzają ją w tajniki dawnych strojów i życia. Dziewczyna odkrywa, że ubiór to odzwierciedlenie tego, co dzieje się w danym czasie w świecie, sztuce i kulturze i przekonuje zarazem, że nie tak łatwym było niegdyś ubieranie.


Mów do mnie Misiu  real. Aleksandra Brożyna 4min. 27 sek. - Krótka historia opowiadająca o kilku wydarzeniach w życiu pewnego misia.

Piground real. Igor Chołda i Konrad Smoczny 2 min. 56 sek. - Krótka animacja opowiadająca o trzech świnkach czekających na pociąg. Znudzone upalnym popołudniem świnki czynnie eksplorują zakątki dworca Warszawa Powiśle.

Zielona Kredka  real. Jan Steliżuk 10 min. - Mama nie przyjmuje do wiadomości, że jej córka pobrudziła dłonie tęczą. Stwierdza jedynie, że dłonie są brudne i że należy je umyć. \"Ręce zafarbowane tęczą\" to element pochodzący ze świata fantazji, który w zakończeniu filmu w magiczny sposób przenika do świata realnego i staje się namacalnym dowodem na istnienie nienamacalnego... oczywiście tylko do czasu sięgnięcia po mydło.B-1033 real. Paweł Kryszak 5 min. 30 sek. - Film jest subiektywnym zapisem przebiegu pewnego eksperymentu naukowego. Anonimowy urzędnik anonimowego systemu ogląda fragment życia uwięzionej kobiety, jak miota się zamknięta w celi wraz z niemowlęciem, nie mogąc znieść jego nieustającego płaczu... Indywidualna, pełna niedopowiedzeń historia zamienia się w uniwersalną przypowieść o oprawcach i ofiarach, o kruchości pojedynczego ludzkiego życia w zetknięciu z wszechmocnym systemem.


Ukryte real. Piotr Szczepanowicz 7 min. - Dom tuż przy torach kolejowych. Mężczyzna szykujący się do kolacji, stanie się uczestnikiem wydarzenia odkrywającego niewygodną prawdę o nim samym.To kameralny film, gdzie życie toczy się nie tylko na wysokości wzroku.
The Box  real. Szymon Erdmański 1 min. 20 sek. - Krótki film o przygodzie z Boxem:)


Wieczór wielce osobliwy real. Kacper Zamarło 10 min. 10 sek. - Krótka opowieść o traumach i fascynacjach okresu dziecięcego, oraz o ich przykrych i niebezpiecznych skutkach w życiu dorosłym.

Kiermasz storczyków real. Natalia Dziedzic 8 min. 20 sek. - Animacja opowiada o pasji mieszkańców pewnej nieokreślonej górzystej wsi. Ich zainteresowanie bardzo szybko zamienia się w nałóg a nawet obłęd. Zaczynają ogołacać swoją wieś z metalowych elementów... i nie mają przy tym zahamowań.
Global CO. real. Joanna Polak 6 min. - JOANNA POLAK GLOBAL CO. film / simultaneous video installation ?GLOBAL CO.? is a simultaneous movie on five screens in one. A spectacle of 30 000 unconscious registered frames - from five different films, with Artur Olejarczyk & Mateusz Wiszniowski industrial music. The film connects three techniques of animation: computer cut-out, traditional cut-out technique aswell as 2D animation.Głowotok real. Joanna Engel  5 min. 3 sek. - Żyjemy w czasach ogromnego nagromadzenia i intensywności bodźców. Głowotok to stan, który wielu z nas osiąga pod koniec męczącego dnia. Film jest próbą subiektywnej analizy tego zjawiska.
Zakładka Aleksandra Rodobolska  4 min. 12 sek. - Animacja. Siła wyobraźni kreacji tworzenia tekstu pisanego, czytanego... i tego co się dzieje w międzyczasie.

Pozory real. Klaudia Rzeszut 1 min. 29 sek. - W zaciszu spokojnej kuchni, gdzie wszystko wydaje się być wedle swojego dawnego porządku - zaczynają się dziać przerażające rzeczy...

GdzieCi Kwiaty 2 real. Cezary Ciszewski 12 min. 37 sek. - Film w całości zrealicowany telefonem komórkowym. Przedstawia lidera grupy Łąki Łan..

the Rabbit`s Case  real. Jakub Wroński 10 min. 30 sek. - The Rabbit`s Case to film o przyjaźni i odpowiedzialności. Jego historia opowiada o pouczającej przygodzie dwóch sympatycznych postaci - Zajączka i Wilka . Przenosi w świat w którym bajka miesza się z naszą \"ludzką\" rzeczywistością.

Niewinna zabawa real. Przemysław Tyler, Tomasz Gronowski 5 min. 52 sek. - Instynkty ludzi zamknięte w niewinnej formule.

Perpetuum Mobile real. Agnieszka Burszewska 7 min. 10 sek. - Jest to historia Konstruktora ogromnej maszyny- Perpetuum mobile, którego paja tworzenia stała się obsesją, a każda obsesja wymaga poświęcenia...
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 183