FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Info o festiwalu

Festiwal Filmowy "KinoPozaKinem - FILMOWA GÓRA" jest największym sieciowym Festiwalem Filmowym Kina Niezależnego w Polsce i Europie. Jako jedyny wychodzi do widza pozwalając mu poprzez Sceny Partnerskie umiejscowione w 8 miastach partnerskich uczestniczyć w 14 dniach letnich pokazów Festiwalowych . Poprzez odpowiedni dobór repertuaru  i umiejscowienie miejsc projekcji filmowych trafia do bardzo szerokiego spektrum odbiorcy. FILMOWA GÓRA jest Festiwalem przybliżającym kino ambitne, artystyczne często występujące w Polsce poza tzw oficjalnym obiegiem. Poza obiegiem nie oznacza  Filmów gorszych. Filmy które zaprezentujemy na Festiwalu bardzo często są nagradzane na renomowanych Festiwalach i przeglądach w Europie (Cannes, Berlin, Rzym itp.) i na Świecie. Ich jedyną „wadą” jest to że nie powstały w nurcie Hollywoodzkiej masówki , tylko w Ameryce Południowej, Europie, Afryce czy Azji.  Jest Festiwalem promującym twórczość młodych, aktorów, reżyserów o których się już mówi że są przyszłością Polskiego Kina.

Tematyczne cykle projekcyjne  FG 2011 mają na celu edukację jak najszerszego grona widzów. Prezentują kino klasyczne i współczesne. Podczas 7 edycji FG prezentowane będą filmy w następujących cyklach:

Niezależne kino Duńskie
Współczesna Kino Rosyjskie
Pokazy Konkursowe

Konkurs skierowany jest do bardzo szerokiego spektrum młodych twórców niezależnych. Według opinii Jurorów Festiwalu pod przewodnictwem Krzysztofa Zanussiego poziom filmów konkursowych stawia FILMOWĄ GÓRĘ na jednym z najwyższych poziomów w Polsce.

Od 2010 roku Filmowa Góra znalazła się w gronie najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce nominujących młodych filmowców do najważniejszej Nagrody Młodego Kina statuetki im. Jana Machulskiego - przyznawanej co roku najzdolniejszym twórcom i najlepszym filmom niezależnym powstałym w Polsce.

Filmowej Górze przyświeca 6 głównych celów:

1.Podnoszenie rangi Młodego Kina w Polsce i za granicą.

2.Rozwój Sztuki Filmowej, poprzez promowanie twórców i ich dzieł.

3.Edukacja jak najszerszego grona widzów.

- Między innymi poprzez stały cykl DIAMENTY KINA, w którym prezentowaliśmy twórczość: Witolda Leszczyńskiego, Krzysztofa Zanussiego i Tadeusza Różewicza, Agnieszki Holland. Tegoroczną edycję poświęcimy Polskim Półkownikom czyli filmom które ze względów różnych musiały poczekać na swoją premierę.

4.Tworzenie mostów kulturalnych łączących miasta Polski i Europy.

5.Integrowanie środowisk twórczych.

6.Inicjowanie żywego dialogu między widzem, a artystą.

Wszystkim tym założeniom podporządkowana jest idea absolutnej otwartości na widza. Żelazną ZŁOTĄ ZASADĄ Filmowej Góry jest bowiem bezpłatność wszystkich projekcji.

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:





Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 188