FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Dokument i Pradokument


Cafe Cinema - Scena przy Ratuszu 24.08.2009, godz. 20:00
O twórcach filmu dokumentalnego wypada wypowiadać się z ogromnym szacunkiem. Tu nie wystarcza umiejętność filmowania. Specyfika realizacji opowieści filmowych o kosmosie ludzkich przeżyć polega na sztuce zrozumienia niebezpiecznie zmiennej mentalności ludzkiej. Osoby podejmujące ciężar odpowiedzialności filmu dokumentalnego łączą umiejętności subtelnego kontaktu z bohaterami swoich filmów z bezwzględnymi prawami ich tajemnic w przekazie  publicznym.Jutro..., reż. Bartosz Kruhlik, 14 min.
Dzień z życia starszej kobiety, która ze specyficznym dla siebie podejściem do życia robi rozrachunek z otaczającym ja światem. Nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro...
Small Spaces, też.  Elvin Flamingo, 41 min.
Film podejmuje temat esencji improwizacji w muzyce jazzowej. Zaglądamy za kulisy pracy muzyków improwizujących. Uwidocznione są zarówno różnice jak i podobieństwa w rozumieniu improwizacji przez muzyków polskich i amerykańskich.KSU – Legenda Bieszczad, Legenda Rocka, reż. Jerzy Jernas, 30 min.
Poruszający film dokumentaly przedstawiający burzliwe dzieje najstarszego polskiego zespołu punk-rockowego, który powstał 30 lat temu w Ustrzykach Dolnych. Kanwę filmu tworzą barwne wypowiedzi założycielu zespołu.Show jednego człowieka, reż. Tomasz Wasilewski, 11 min.
Film portretuje niezależną artystkę (reżyserkę, piosenkarkę, poetkę) Małgę Kubiak, która zmuszona chorobą matki przenosi się ze Szwecji do Polski. Kobieta, która nigdy w życiu nie miała z nią dobrego kontaktu, nie przepracowała ani dnia w swoim życiu, utrzymuje się teraz z jej szwedzkiej renty. Mimo iż Małga zmęczona jest chorobą matki, która odciąga ją od najważniejszej dla niej czynności – tworzenia, zbliża się do niej i jako dorosła kobieta uczy się ja kochać.


Krzysztof Kułak Tylko MMA, reż. Michał Tkaczyński, 27 min.
Widz ma okazję przyjrzeć się bliżej sylwetce Krzysztofa Kułaka, zawodnika MMA, walczącego na polskich i zagranicznych ringach. Dokument pokazuje fragmenty walk sportowca, przygląda się jego codziennej pracy, wyczerpującym treningom.Mama, tata, Bóg i szatan, reż. Paweł Jóźwiak-Rodan, 40 min.
Student reżyserii przeprowadza odważną wiwisekcję, która ma odpowiedzieć na pytanie dlaczego jego rodzice się rozwiedli i po którym z nich odziedziczył osobowość. Jego ojciec jest pisarzem powieści pornograficznych i antyklerykałem. Mama, fanatyczną zwolenniczką Radia Maryja. Psychologiczne śledztwo z kamerą doprowadzi zarówno do zabawnych jak i bolesnych wniosków.

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 106