FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


ETIUDY STUDENCKIE

Po ubiegłorocznym, bardzo dobrym zestawie filmów nadesłanych przez studentów szkół filmowych i zaciętej walce w tej kategorii, w tym roku spodziewamy się jeszcze bardziej pasjonującej walki na ekranie. Dlaczego? Otóż nie ograniczamy kategorii do filmów zrealizowanych przez obecnie studiujących, ale ogłaszamy konkurs na ETIUDĘ STUDENCKĄ WSZECHCZASÓW. Ileż to perełek kurzy się na półkach tylko dlatego, że ich twórcy ukończyli swoje uczelnie. Wpadając w wir pracy, pozostał im, jeno sentyment do nich. Odkurzmy te kasety. Może będzie dane nam zobaczyć jak rozwijają się nasze szkoły filmowe, właśnie na bazie etiud studenckich realizowanych na przestrzeni, kto wie, ilu lat wstecz?

tytuł:TECZKA teczka
reżyseriaJakub Kossakowski
czas   30'00''
zdjęciaMichał Ślusarczyk
muzykaMiłosz Wośko
montażBarbara Snarska
obsadaKatarzyna Anzorge, Marcin Sitek, Michał Rolnicki
produkcjaPWSFTU i T w Łodzi
opisBohaterami filmu są dwaj starzy przyjaciele. Pięćdziesięciolatkowie. Jeden z nich odkrywa, że jego przyjaciel trzydzieści lat temu spreparował na niego donos na milicję. Film o granicach jakie wyznacza przyjaźń.

tytuł:SIOSTRY Etiudy studenckie - Siostry
reżyseriaKrzysztof Borówka
czas   14'53''
zdjęciaAdam Palewka
muzykaLetko
montażAgnieszka Bojanowska
obsadaZofia Szulakowska, Katia Paliwoda
produkcjaWR i TV UNIWERSYTET ŚLĄSKI
opisNieoczekiwana podróż młodej bohaterki po piętrach apartamentowca w którym mieszka staje się podróżą w głąb własnej psychiki podczas której Maja balansuje na granicy samoakceptacji i całkowitego rozpadu osobowości. W tej drodze towarzyszy bohaterce Zofia, siostra i zarazem alter ego Maji. W pokrętnej logice snu i wizji zatraca się granica między odmiennymi sobowościami dziewczyn.

tytuł:LUNATYCY 
reżyseriaTomasz Jurkiewicz
czas   12'00''
zdjęciaKacper Fertacz
muzykaKuba Woynarowski
montażZbigniew Niciński
obsadaPaweł Górka, Jerzy Wasiuczyński
produkcjaWR i TV UNIWERSYTET ŚLĄSKI
opisHistoria krótkiej przyjaźni starego fotografa pasowa i 20-latka Bernard. Dzięki niezwykłemu chłopcu zdziwaczały, żyjący na odludziu staruszek otrzymuje szansę oczyszczenia z bolesnego dramatu

tytuł:KAWAŁEK NIEBA Kawałek nieba
reżyseriaKuba Czekaj
czas   18'40''
zdjęciaKuba Czekaj
muzykaDaniel Gąsiorowski
obsadaMalgorzata Galkowska (BASIA) Emilia Stachurska (LITTLE) Artur Barcis (STASZEK) Lidia Duda (MATYLDA) Ewa Dalkowska (ROSA)
produkcjaUniwersytet Śląski Wydziału Radia i Telewizji im.K.Kieślowskiego
opisPacjenci Hospicjum poszukują bezpieczeństwa i miłości. Małe lokalne problemy są dla nich ważniejsze niż to co nieuniknione

tytuł:ITAKA 
reżyseriaPaweł Jóźwiak
czas   14'00''
zdjęciaJan Gęsikowski
muzykaJakub Sorwas
montażIreneusz Grzyb
obsadaKinga Pięty, Damian Zajączkowski, Katarzyna Figura
produkcjaWydział Radia i Telewizji UŚ
opisKino drogi. 16-letnia dziewczyna wyrusza w podróż ze swoim 7-letnim bratem. „Itaka" jest uniwersalną historią o dojrzewaniu do miłości. Oboje bohaterów mają swoją Itakę - określony cel. Pod koniec filmu przekonują się, że w istocie to nie cel podróży jest ich Itaką, lecz podróż, która ich zmienia.
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 78