FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Fabula Rasa

Cafe Cinema - Scena przy Ratuszu 26.08.2009, godz. 20:00 Wszem i wobec, wiadomo, ze film to owoc pracy zespołowej. Najpełniej efekty takiego zespolenia twórczego widać przy filmie fabularnym. Dobry film to dzieło mądrego reżysera. Takiego, który potrafi wyłuskać dobry scenariusz, znajdzie "klimatycznego" zdjęciowca, zbierze zgraną ekipę techniczną, która starannie wyszukanym przez niego odtwórcom ról da komfort stwarzania aktorskich kreacji...Potem jeszcze zgrany materiał zmyślnie zmontuje i opatrzy właściwa muzyką. Oczywiście z pomocą niezgorszych fachowców. Z pewnością nie  łatwo jest "zakadrować" BIAŁĄ KARTĘ EKRANU. Zebrać i złożyć te wszystkie elementy, by powstał film. DOBRY FILM FABULARNY.

Pomiędzy, reż. Anna Kasperska, Michał Stenzel, 16 min.
Starsza kobieta wprowadza się do mieszkania w bloku. Sposób jej życia przykuwa uwagę pozostałych mieszkańców.
Ulica, real. Defekt Masy, 25 min.
Pionierski w offie projekt nowelowy grupy artystycznej Defekt Masy. Czterech reżyserów, cztery etiudy, jedno hasło: Ulica.Druciki, reż. Ireneusz Grzyb, Aleksandra Gowin, 62 min.
Bohaterkami filmu są dwie przyjaciółki, które wiele czasu spędzają razem, spacerując i rozmawiając. Jedna z nich spotyka się z kosmitami, porafi zatrzymywać lub przyśpieszać czas. Jest wyjątkowo irytująca i denerwuje postronne osoby. W czasie wolnym szuka pracy w MPK, opiekuje się babcią, pomaga mamie, przeżywa przygodny z dziwnymi osobnikami. Jest lato, ciepło i miło...

Bajka, ale prawdziwa, reż. Paweł Słomkowski, 27 min.
Historia dwojga ludzi – Lilu i Tomek, którzy znaleźli siebie na jednym z internetowych forum. Po osiągnięciu pewnego etapu wirtualnej znajomości, postanawiają się spotkać. Podczas całego procesu poznawania się, Lilu nigdy nie powiedziała Tomkowi, że jest niepełnosprawna, a chłopak nigdy nie przyznał się, że jest niesłyszący.Zabójcze nagranie, reż. Ben Talar, Jakub Półtorak, 25 min.
Reżyser filmów offowych, próbując ukończyć swój kolejny film, wpada w kłopoty finansowe. Chcąc podreperować budżet zatrudnia się na pół etatu w firmie farmaceutycznej, gdzie przypadkowo zostaje wplątany w morderstwo...Filiżanki Yoko Ono, też. Andrzej Mańkowski, 22 min.
„Filiżanki Yoko Ono” to historia o odrywaniu się od korzeni w poszukiwaniu siebie. Bohaterka filmu – 19-letnia Janka – pochodzi z katolickiej rodziny. Mieszka wraz z rodzicami w przygranicznym miasteczku na wschodzie Polski. Pewnego dnia poznaje ekscentryczną Rosjankę – Sarę. Uczucie, jakie wynika z tego spotkanie, staje się dla Janki początkiem pasma upokorzeń. Film powstał w ramach cyklu „Dekalog 89 +” i koresponduje z IX przykazaniem Dekalogu: nie pożądaj żony bliźniego swego.

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 78