FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Najstarszy polski festiwal filmowy - Lubuskie Lato Filmowe Łagów

Po rocznej – niepotrzebnej, ale najwyraźniej nieuniknionej – przerwie Lubuskie Lato Filmowe, najstarszy festiwal filmowy w Polsce, znów wraca do Łagowa. Nieco odmłodzone, z nową formułą i nowym dyrektorem programowym.
Najważniejsza zmiana to nowe sekcje, w których pokazywane będą filmy – w dodatku po raz pierwszy od wielu lat nie tylko z Europy Środkowej i Wschodniej.


KONKURS GŁÓWNY
Autorski wybór filmów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które walczyć będą o Złote, Srebrne i Brązowe Grono przyznawane przez międzynarodowe jury – jury to tworzyć będą niepokorni reżyserzy i twórcy młodego pokolenia.

NAJLEPSZE Z FESTIWALI
W tej sekcji pokazane zostaną wybrane obrazy prezentowane na najważniejszych imprezach filmowych świata – te, które albo zrobiły na świecie furorę, albo przynajmniej na to zasługują. Po raz pierwszy w Łagowie m.in. filmy z Islandii i Japonii!

MŁODZI GNIEWNI
Szczególnie ważna, nowa sekcja – w zamyśle jeden ze znaków rozpoznawczych festiwalu. Festiwalu, który szanuje oczywiście mistrzów, ale ze szczególną uwagą przygląda się twórcom młodym, oryginalnym, szukającym w kinie nie tylko nowych fabuł, ale i nowego języka. W sekcji będzie więc miejsce na miniretrospektywy reżyserów ze skromnym dorobkiem, którzy jednak wnoszą w dzisiejsze kino powiew świeżości.

PONIŻEJ KRYTYKI
Wbrew rozpowszechnianym od dawna pogłoskom, jakoby dyrektor programowy festiwalu nie miał poczucia humoru, w tej sekcji znajdzie się miejsce na filmowe odpały, wszelkiej maści transgresje, kino pięknie przeszarżowane, rozkosznie kiczowate i nieprzyzwoicie śmieszne, choć nie zawsze błazeńskie.

KALEJDOSKOP
Przegląd wybranych, nowych filmów głównie z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, najczęściej nieprezentowanych dotąd w Polsce. Można więc będzie sprawdzić, jak dziś wygląda kino Czechów, ale też np. Chorwatów i Słoweńców.

BIAŁE KRUKI
Filmy-perełki, nieznane lub bardzo mało znane obrazy mistrzów, niezwykle rzadko pokazywane publicznie.

NA GAPĘ
Sekcja nie tylko dla leniwych i spóźnialskich, czyli najciekawsze filmy z repertuaru polskich kin, które często przemknęły jedynie po największych miastach Polski – te sprzed paru miesięcy i zupełnie nowe.

POLSKIE KINO 1989-2009
20 filmów na dwudziestolecie, ale też dyskusje i Forum Lubuskiego Lata Filmowego pod hasłem: „20 lat wolności: i co dalej?”.

KUTZ W ŁAGOWIE
W roku 80. urodzin Kazimierza Kutza przegląd jego wybranych filmów – od tych najbardziej znanych po rzadko pokazywane szerokiej publiczności.

KONKURS FILMÓW DOKUMENTALNYCH
Wybór filmów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które oceni jury.

POKAZY SPECJALNE
Wyjątkowe pokazy wyjątkowych filmów dla wyjątkowej łagowskiej publiczności.

SPECIAL SHORTS
Krótkometrażowe objawienia, czyli filmy, których przegapić nie można.

KRÓTKI METRAŻ
Filmy krótkie, ale świetne.

DELICATESSEN: WYDARZENIA SPECJALNE
A wśród wydarzeń m.in. wystawa znakomitych, zaskakujących zdjęć z planu filmu „Wojna polsko-ruska” Xawerego Żuławskiego.

Na naszej stronie internetowej można już sprawdzić niektóre tytuły, w najbliższych dniach dodawać będziemy poszerzone informacje o kolejnych filmach. Na bieżąco będziemy też informować o nowych tytułach, które właśnie potwierdzamy – selekcja wciąż trwa.
Wszelkie pytania i uwagi prosimy kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , e-mail dla dziennikarzy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

ZAPRASZAMY DO ŁAGOWA!

www.llf.pl

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:





Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 188