FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych Imienia Profesora Henryka Kluby

OKFAOgólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych Imienia Profesora Henryka Kluby to najstarsza w Polsce impreza poświęcona kinu niezależnemu. Już ta chlubna tradycja zaświadcza o randze i prestiżu przedsięwzięcia, które – zachowując swoją podstawową formułę i cele – stara się rozwijać i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom środowiska. Konkurs skierowany jest do twórców amatorów w każdym wieku, filmowców z zamiłowania, a od tegorocznej edycji także do studentów szkół filmowych. Jego celem jest stymulowanie i promowanie amatorskiego ruchu filmowego oraz inicjatyw młodych ludzi wkraczających w obszar kina profesjonalnego. Dlatego Organizatorzy tak duży nacisk kładą na edukację będącą jednym z najważniejszych aspektów OKFA. Warsztaty, spotkania z profesjonalistami, fachowe otwarte omówienia konkursowych prac to niezbędne elementy programu. Wybitne osobowości świata filmowego, które gościliśmy w ostatnich latach (m.in. Jan Peszek, Jan Machulski, Magdalena Łazarkiewicz, Michał Rosa, Piotr Dumała, Michał Chaciński) chętnie dzieliły się swą wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami Konkursu, służąc radą, pomocą, cennymi uwagami. Warsztatowe wsparcie, jakie można uzyskać, biorąc udział w OKFA, przyciąga aktywnych zwolenników kina niezależnego.
Ugruntowane tradycje, współczesne spojrzenie, edukacja na najwyższym poziomie - profesjonaliści dla amatorów entuzjastów. To corocznie kilkadziesiąt godzin projekcji konkursowych - starannie wyselekcjonowanych dokumentów, animacji i fabuł. To spotkania ze znakomitościami świata sztuki filmowej, gośćmi zagranicznymi, warsztaty, koncerty, pokazy specjalne, atrakcje towarzyskie. Na zwycięzców czeka Grand Prix – w tym roku przyznawane w dwóch kategoriach: film niezależny oraz film studentów szkół filmowych.
Zapraszamy do Konina po wiedzę, przygodę, inspirację, nagrody. Stałych bywalców witamy z radością, nieznanych nam dotąd twórców z życzliwym zainteresowaniem. Na naszej stronie internetowej można znaleźć regulamin i karty zgłoszenia, a także śledzić rozwój przygotowań do zbliżającej się edycji, zapoznając się z na bieżąco aktualizowanymi informacjami.

www.okfa.ckis.konin.pl
www.ckis.konin.pl

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 106