FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Szorty

Szorty, to ogólnopolska akcja pokazów filmów krótkometrażowych organizowana już od 2001 roku. W zeszłym roku w pokazach brało udział 19 ośrodków w całym kraju, a łączna widownia wszystkich pokazów przekroczyła 10.000 osób. W tym roku bierą udział 32 ośrodki w całej Polsce.

W ramach akcji prezentujemy polskie i europejskie kino krótkometrażowe. W tym produkcje niezależne, etiudy studenckie i filmy profesjonalne. Stąd trzy bloki prezentowanych filmów.

Miejscami organizacji pokazów są prężne ośrodki kultury w danym mieście. Są to zarówno kina jak i domy kultury, kluby studenckie czy puby. Wiele z nich to nasi sprawdzeni już od lat partnerzy, ale rozszerzamy też naszą akcje o nowe miejsca. Naszym celem jest rozpropagowanie jeszcze szerzej filmów krótkometrażowych, które nie tylko dostarczają ciekawej rozrywki, ale mogą również skłonić wielu ludzi do rozpoczęcia swojej własnej twórczości filmowej.

Stanowimy ciekawą i już rozbudowaną przez lata platformę do promocji zarówno twórców jaki i festiwali oraz szkół filmowych z nami współpracujących.

W tym roku partnerami programowymi akcji są:
Portal internetowy Szorty.pl, Federacja Niezależnych Twórców Filmowych oraz Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Akcja jest sfinansowana ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Sieci Kin Studyjnych.

STRONA FESTIWALU

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 78