FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


GENERACJA CKOD - Piotr Szczepański
27.07 (czwartek) godz.20.30
"7 Diamentów Kina Offowego" cz.III

"Generacja CKOD"
reżyseria: Piotr Szczepański
scenariusz: Piotr Szczepański
gatunek: dokumentalny
kraj: Polska
rok produkcji: 2004
czas trwania: 55 min
To obsrwacja dwóch lat z życia zespołu Cool Kids of Death.
Lecz to nie tylko film o muzyce, to także próba opowiedzenia o mechanizmach rządzących mediami i popkulturą, o kreacji wizerunku scenicznego, o tym jak ten wizerunek zaczyna żyć własnym życiem. To film o buncie, który został zawłaszczony przez popkulturę wbrew osobom, które ten bunt medialnie wykreowały jako część swojego wizerunku.

"GENERACJA NIC" 

Kolejna prezentacja DIAMENTÓW OFFOWYCH. W programie GENERACJA COOL KIDS OF DEATH w dokumencie PIOTRA SZCZEPAŃSKIEGO.

Nie bez kozery filmy prezentowane w tym cyklu organizatorzy wyróżniają prezentacją na dużym ekranie. Diamentów w kinie offowym szukać ze świecą. Z drugiej jednak strony nie jest ich, aż tak mało i wybór, tych najlepszych, dla organizatorów FILMOWEJ GÓRY wcale nie był łatwy. Są to, więc filmy naprawdę godne uwagi.

Do takich też zalicza się film SZCZEPAŃSKIEGO. GENERACJA C.K.O.D. Czyli generacja NIC jak określił w artykule dla Gazety Wyborczej urodzonych w latach 70-ych, basista zespołu KUBA WANDACHOWICZ. A do nich zaliczają się również członkowie grupy.

Jak  o swoim filmie mówi sam twórca, jest to dokument eksperymentalny. Kiedy chwycił za kamerę nie mógł przewidzieć efektów swojej pracy, a były one nieprzeciętne. GRAND PRIX-ZŁOTY LAJKONIK, NAGRODA WYSZEHRADZKA, NAGRODA KODAKA dla NAJLEPSZEGO POLSKIEGO REŻYSERA, WYRÓŻNIENIE na XXXI IŃSKIM LECIE FILMOWYM. Kamera SZCZEPAŃSKIEGO przez dwa lata śledziła życie zespołu. Była z nimi podczas wręczania prestiżowych nagród muzycznych, śledzi ich trasy koncertowe, rejestruje zadymy hotelowe, widzi koncertowe nieporozumienia, a nawet pokazuje członków C.K.O.D. opluwających samych siebie. I tym bezwzględnym i bezkompromisowym spojrzeniem kamera SZCZEPAŃSKIEGO wygrywa.

A jeśli chodzi o samą GENERACJĘ NO FUTURE... ups! Przepraszam GENERACJĘ NIC, bo jakbym, to już znał i odsyłam do wypowiedzi RELIGIUSZ WIJA (autor SPIERDALAJ SPIERDALAJ na forum offowym KINO POLSKA.

”... a ja twierdze że film GENERACJA CKOD wcale nie jest taki dobry zwłaszcza że zaspół do dupy ( a SWEET NOISE od pedalskich kapel może wyzywać chyba tylko jakiś opuszczony i zawiedziony życiowo partner) A GENERACJE NO FUTURE TO JUŻ PRZERABUIALIŚMY NICH WIEC coolkidsoftheshits NIE ROBI ZA TAKIE MATKI BOSKIE CZĘSTOCHOWSKIE.))
I UKŁONWOBEC DEZERTERA I WC ...” (www.kinopolska.pl)

SEKATOR
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 183