FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Filmowa Góra - Glasgow.

ImageW tym roku Glasgow po raz pierwszy bierze udział w edycji  Letniego Festiwalu “Kino Niezależne FILMOWA GÓRA 2007”. Projekcje odbywać sie będą w dwóch newralgicznych punktach dla polskiej społeczności w tym mieście. W środy fani kina niezależnego będą mogli zasiąść w sali projekcyjnej Polskiego Klubu SIKORSKI. Mieści sie on przy parku Kelvin a dokładnie 4/5, Parkingowe Terrace. W czwartki natomiast filmy emitowane będą w nowo otwartej Restauracji Vienna będącej na tej samej ulicy i równocześnie należącej do sklepu Polish Taste Delicatessen przy 21 Hyndland Street.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na czwartkowych projekcjach, bezpłatne zaproszenia będzie można odebrać w wymienionym sklepie z wyprzedzeniem. Organizacja całego przedsięwzięcia podjęło sie Polskie Stowarzyszenie Artystow POLISH ART AND CULTURE ASSOCIATION (PACA), które zajmuje się wspieraniem i promowaniem polskiej kultury i sztuki w Szkocji. Bezpośrednimi koordynatorkami imprezy w Glasgow są  Urszula Kocoł i Natalia Tomkowiak.

Dla nadania szczególnego charakteru szkockiej wersji festiwalu, przed programowymi pozycjami filmowymi emitowane będą pozakonkursowo etiudy filmowe wykonane przez studentów kierunków filmowych szkockich szkół.

Zobacz wiadomości na Szkocja.net

W celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat działalności POLISH ART AND CULTURE ASSOCIATION (PACA) zapraszamy na stronę www.pacaplace.org.
Polish Club Sikorski - www.sikorskipolishclub.org.uk/
Polish Taste Delicatessenwww.polishtaste.co.uk

Image

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 106