FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Gubin

ImageProjekcje gubińskiej edycji „Festiwalu Kina Niezależnego Filmowa Góra 2007” odbywają się w plenerze, obok Gubińskiego Domu Kultury, w sąsiedztwie ruin Kościoła Farnego, w ogródku Restauracji „Tercet” w każdą środę i czwartek o godz. 20:30. W planach są także seanse w niemieckiej części miasta – Guben. Koordynatorem imprezy jest Janusz Gajda. W sierpniu pokazom plenerowym towarzyszyć będą koncerty ( m.in. koncert muzyki filmowej) i imprezy towarzyszące, jak np. projekt grafitti „Ruchome Miasto”. Serdecznie zapraszamy !!!

Miasto Gubin
Gubiński Dom Kultury

ImagePunktualnie o 20:30, w hallu Restauracji "Tercet" w Gubinie rozpoczęła się gubińska edycja "Filmowej Góry 2007". Choć pogoda za oknem nie nastrajała pozytywnie, w środku wśród publiczności panowała świetna atmosfera. W euforyczny nastrój wprawiły widzów filmy zielonogórskiej wytwórni A'YoY: "Baśń o ludziach stąd", "Królewna Śnieżka" oraz nie mniej zabawne krótkie formy. Mamy nadzieję, że kolejną projekcję - etiudy studenckie, będziemy mogli przeprowadzić już w plenerze. Gorąco wszystkich zapraszamy !!

Kolejny festiwalowy wieczór za nami. Tym razem to pierwsze konkursowe zmagania - etiudy studenckie. Miło nam poinformować, że najwięcej głosów zdobyła etiuda Kuby Czekaja, absolwenta Wydziału Radia i Telewizji im.K.Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, pt. "KAWAŁEK NIEBA". Niebanalna historia o ludzkim cierpieniu, które nie przesłania prozy życia codziennego, a także o ludzkim współczuciu dla cierpiących, które może posunąć do użycia środków ostatecznych… Po obejrzeniu 5 etiud studenckich, z których większość była dziełem studentów Uniwersytetu Śląskiego, festiwalowej publiczności wręczono karty do głosowania, na niektórych z nich pojawiły się recenzje…
Potwierdzono informację iż w sierpniu jedna z projekcji „Filmowej Góry 2007” odbędzie się w Guben – niemieckim, partnerskim mieście Gubina. Pokaz odbędzie się w prestiżowym klubie Fabrik e.V.

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 183