FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Filmowa Góra 2005 - Opinie widzów
Z listu od P. Maryli i Bogdana Kalinowskich:

ImageFilmowa Góra to jedno z najfajniejszych filmowych wydarzeń, na których byliśmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat. A atmosfera była tak wzruszająco cudowna, ze długo po powrocie do domu nie mogliśmy zacząć żyć codziennym życiem. Tak serdecznie i z tak wielkim sercem jeszcze nas nigdy na żadnym festiwalu, jesteśmy bardzo wzruszeni i bardzo wdzięczni za tak fantastyczne wrażenia filmowe i tak miłe i ciepłe przyjęcie. W Poznaniu wszystkim opowiadamy jak wspaniały festiwal odbywa się na zielonogórskiej starówce. W dodatku wszystko za darmo! To wspaniałe. Jeżeli tylko dopisze nam zdrowie, będziemy na Filmową Górę przyjeżdżać co rok, bo takiego wydarzenia nam, wytrawnym kinomanom, po prostu nie można opuścić! Szkoda tylko, ze tak mało starszych ludzi przychodzi, czyżby nie interesowali się sztuką? Za to młodzież spisała się na medal, te tłumy żywo reagujące na wysoką kulturę, to nadzieja dla nas..

To fantastyczna sprawa Wasz festiwal, oby trwał i trwał! Aż smutno, ze po wakacjach się skończy. Bardzo wam dziękuje, za możliwość zobaczenia tylu fajnych dzieł, nigdy bym nie miał okazji łyknięcia w tak dużej dawce dobrego kina, w dodatku w tak świetnej atmosferze, pod gołym niebem..pyszny festiwal. Szkoda, ze u nas takiego czegoś nikt nie zrobi...

Maciej G., Gorzów

Róbcie tak dalej, w końcu zielonka zaczęła tętnić życiem!! Mam nadzieję, ze to się nie skończy na jednej edycji, bo naprawdę pomysł jest fantastyczny i fantastycznie wszystko pociągnięte.
Grego, nowa sól

Chciałem serdecznie pogratulować organizatorom za miłe wrażenia z pobytu w mieście, bomba wydarzenie!!! Uciski i kłaniam się nisko. Byłem na dwóch wieczorach i żałuje, ze musze wracać i następne mnie ominą, bo było naprawdę fantastycznie.

Bartek, Białystok

Szczerze mówiąc, myślałam, ze pomysł może średnio się sprzedać, ale teraz wiedzę, ze to był strzał w dziesiątkę z tym festiwalem.. W końcu mamy w mieście coś, za co się nie wstydzimy, a z czego możemy być jako zielonogórzanie dumni! I cieszy otwartość organizatorów, ze robią coś od początku z rozpędem i na dużą skalę, a nie taką amatorszczyznę odwalają jak inne (niestety) nasze „kulturalne" inicjatywy. Co do filmów, z tych co widzieliśmy- wielkie brawa dla Pani Marzeny- za jej ciepły obraz o ludziach..i ...ostry obraz o społeczeństwie. Za wewnętrzną niezwykła wrażliwość! Dla ayoy- za jak zawsze super zabawne etiudy, dla twórcy filmu o alkoholizmie w rodzinie ( tytułów niestety nie da się wszystkich spamiętać..), i dla reszty całej..nie było filmu w moim odczuciu słabego, a kilkanaście z nich pozostanie w pamięci na długo..co niestety nie zdarza się zbyt często po wyjściu z „normalnego" kina.. Brawo za program!

Lucyna Skowrońska, Zielona Góra


Świetna festiwal. Bardzo fajna atmosfera się wytworzyła podczas oglądania. Zaryzykuję stwierdzenie, ze trochę magii tu się wdarło..takiej co łechce przyjemnie zmysły i mózg.
Justyna, Warszawa

 

Śledzę projekt od początku i jest mi miło, ze tak fajnie wypalił. Byłem przygotowany na kolejne prowincjonalne wydarzonko „takie se", a tu co- festiwal pełną parą, o którym słyszę w radiostacji, w trójce, oglądam zajawki w kino Polska..miło wtedy, ze się jest zielonogórzaninem.

Konrad Tumerski

Filmowa Góra- kto to wymyślił? Oskar za nazwę! Jesteśmy z Wami!! W końcu ktoś robi cos u nas dla młodych!! I robi dobrze. Gratulacje dla ekipy. I dzieks.
Maciek, z.g.

to był cudowny filmowy wieczór!!!!!!! aż żal było stamtąd odjeżdżać...zazdrościmy Wam tej atmosfery, tych wspaniałych filmów, tego serca w to wkładanego i Waszego zapału. Pięknie było, naprawdę pięknie, wielkie wzruszenie pozostanie w nas na dlugo, dugo....serdeczne podziękowania za tak wielkie, mądre i wzruszające filmy.

turyści z Wolsztyna

na pokazie było super!!!!swietne filmy, aż śniło się w nocy..... powodzenia dalej. Będę co czwartek na bank!
Grzesiek.

Iście czadowy festiwal! W końcu ktoś wpadł na pomysł, żeby pokazać animacje, dokumenty, to czego nie mamy szans zobaczyć na co dzień. Fajny pomysł z tymi wykładami też. Swietnie Wam się to wydumało. Piąteczka i gratulacje.

Grzesiek Hałupczok, Opole

Dzięki ! Robicie fajną rzecz. Dziękujemy za niezwykle miłe wieczorki..oby takich imprez więcej i częściej!
Krystyna Dudek, Zielona Góra

gratulacje dla ekipy, która w końcu zatrzasnęła miastem czymś na poziomie i czymś dla młodych. brawo brawo i jeszcze raz brawo! filmy są świetne, w ogóle cale przedsięwzięcie to cos naprawdę super fajnego. sukcesów i wytrwałości. w szczególności z biurokratyczno-komunistyczno-bezmyslna postroną. zawsze bede. czwartki uczyniliście mi wyjątkowym dniem tygodnia..

forum Izg.pl

świetny festiwal.Kurczę..jak miło, ze w naszym mieście płynie nocą magia filmu..super, cieszę się i jestem z wami całym sercem!
Krzysiek, zielonka

Gratulacje dla filmów naszej rodzimej filmówki!! Fajne rzeczy robicie!! Super. Powodzenia dalej. Akurat na tym wieczorze byłam, więc co do innych filmów nie będę się wypowiadać.
Ten filmik z dzieckiem w roli głównej był czadowo zrobiony!!! I ten z jarmarku! Ale na pewno były fajne, zresztą wszędzie się już gada o filmowej górze, więc to najlepszy na to dowód..

Beata Strużek, Zielona Góra

To co robicie jest świetna inicjatywą. Miasto zaczyna żyć. Powodzenia.
Marek Kukanow

Serdeczne pozdrowienia od gości z Żar. Bardzo nam się podobało. Dziękujemy za ciekawe doznania.
ip i Monika

Śledzę proces rodzenia się Film owej góry i cieszy mnie fakt, ze takiego rozpędu medialnego nabrała ta impreza. Bo to ważne wydarzenie na polskiej mapie filmowej. Oby wystarczyło Wam zapału na długie lata!

Jarek, Toruń, kultura filmowa

Świetna sprawa ten festiwal. I jaka fajna do tego atmosfera! Duży plus dla organizatorów!!Porfesjonalnie od początku a nie na pół gwizdka. To się chwali!
Tomek, Warszawa, Zielona Góra

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 78