FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


FG 2008 - wieści
OSTATNI POKAZ W KINIE WENUS !!! ?

Image”Zły” (zielonogórska prapremiera) w reżyserii Michała Bilińskiego, „Rozmowa” zrealizowana przez Macieja Jurewicza , „Jacek” autorstwa Katarzyny Jungowskiej, to zestaw filmów jaki zielonogórzanie będą mogli zobaczyć 19 grudnia o godzinie 18.30 w nieczynnym już, a na swój sposób kultowym dla Zielonej Góry, kinie WENUS. Twórcy, to studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej prowadzonej przez Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindę. Kombinat Kultury współorganizuje ostatni seans w zielonogósrskim kinie ...

 
Jan Machulski nie żyje
W wieku 80 lat zmarł Jan Machulski, znany aktor, reżyser, pedagog, ojciec reżysera Juliusza Machulskiego. Zagrał 70 ról teatralnych oraz 45 ról filmowych. Wystąpił m.in. w filmach "Vabank", "Kingsajz", "Rękopis znaleziony w Saragossie".

Jan Machulski urodził się 3 lipca 1928 roku w Łodzi. W 1954 roku ukończył wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Łodzi, a w 1971 roku uzyskał dyplom wydziału reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Zobacz galerię: Nieśmiertelny Kwinto w obiektywie


 
Casting do nowej zielonogórskiej produkcji.

ImageZielonogórska grupa filmowa VENA serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na casting do nowego filmu kryminalno-psychologicznego. Scenariusz filmu jest bardzo obiecujący i będzie do wglądu na castingach. Film po ukończeniu zostanie wysłany na kilka znanych w Polsce festiwali filmów alternatywnych. Zapotrzebowanie do tej produkcji jest bardzo duże, zarówno na aktorów, jak i na statystów. Zapraszamy serdecznie na spotkanie. O szczegółach castingu czytaj w dalszej części artykułu...

Casting odbędzie się w środę 19.11.2008 o godzinie 17.00, a także w piątek 21.11.2008 w klubie studenckim „U Ojca”

Główny reżyser: Krystian Szulkowski
Scenariusz: Tomasz Orman
Muzyka: Tomasz Ciechanowicz

Kontakt do grupy filmowej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Serdecznie zapraszamy!!!
          
Organizatorzy

 
Stanisław Różewicz nie żyje

Image9 listopada 2008r. zmarł wybitny reżyser - Stanisław Różewicz. Miał 84 lata. Był twórcą filmów o wielkiej wartości estetycznej i moralnej takich jak: „Wolne miasto” (1958), „Świadectwo urodzenia” (1961), „Głos z tamtego świata” (1962), „Na melinę” (TV 1965), „Westerplatte” (1967), „Samotność we dwoje” (1968), „Drzwi w murze” (1973), „Ryś” (1981), czy „Diabeł” (1985). Naczelnym tematem reżysera była postawa człowieka wobec wojny. Wiele jego filmów demaskuje wojnę i jej brutalny bandytyzm. Różewicz był mistrzem dla takich reżyserów jak Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kieślowski, Edward Żebrowski, Filip Bajon, Antoni Krauze i Wojciech Marczewski.

źródło: www.szybkie-info.pl
 
5. Europejski Tydzień Filmowy Off/On
W najbliższy poniedziałek, 18 sierpnia w kinie Luna startuje 5. Europejski Tydzień Filmowy Off/On. W tym roku największa atrakcja imprezy to warsztaty, których efektem będzie realizacja filmu.

Filmowego fachu będą uczyć m.in. Tomasz Drozdowicz, autor oklaskiwanej w zeszłym roku na festiwalu w Gdyni komedii “Futro" i reżyser serialu “Fala zbrodni" Filip Zylber. Warsztaty dokumentalne poprowadzi Maciej Cuske. - W tym roku nie ograniczamy się do wykładów, będzie praca z kamerą i odsłanianie kulis produkcji. Uczniowie przez cały czas trwania Off/On będą kręcić film. Ich wspólne dzieło pokażemy ostatniego dnia festiwalu - mówi Agnieszka Wlazeł, dyrektor przeglądu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 78