FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Media kochają zwycięzców.
Laureaci FG wygrywają festiwale filmowe. Z tym większą przyjemnością obserwujemy zainteresowanie mediów uczestnikami Filmowej Góry. Wszak, to niezaprzeczalny komplement dla naszej publiczności, która jest pierwszym i najważniejszym selekcjonerem filmów konkursowych FG. Jeszcze większą satysfakcję nam sprawia fakt, że nagrodzonymi autorami interesuje się Kino Polska - telewizja, która od lat najpełniej i najrzetelniej poświęca swój czas antenowy propagowaniu polskiego kina niezależnego.  Tak, więc obserwujemy i oglądamy...      

Latarnik, to krótka, absurdalna historia o mężczyźnie, który siedzi na miejskiej latarni. Nikt, ani nic nie jest w stanie go sprowadzić na ziemię. Siedzenie na latarni okazuje się czynnością na tyle dziwną, że nie można przejść obok niej obojętnie. Metafora ludzkich relacji, istniejących w nich nietolerancji, agresji i wzajemnego niezrozumienia. Co, ciekawe w filmie po raz ostatni na ekranie występuje Marek Kondrat.
Film Rakowicza startujący ze swoim filmem w kategorii Profilaktyka Społeczna na III LFKN Filmowa Góra '07 zdobył MAŁY PAGÓREK (Nagroda Publiczności), FILMOWE GRONO Nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego oraz Grand Prix czyli FILMOWY PAGÓREK III LFKN Filmowa Góra 2007 wraz z 8 tysiącami złotych nagrody pienieżnej. To jednak nie koniec listy nagród jakie autorzy filmu mogą sobie wpisać do swej filmografii.
Na 8. Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN Latarnik otrzymuje Wyróżnienie. Na 6. Międzynarodowym Forum Niezależnych Filmów Fabularnych Oskariada Latarnik otrzymuje Nagrodę Specjalną oraz Nagrodę Publiczności. Na Oskariadzie zostaje mu również przyznana Nominacja do OFFSKARA za Scenariusz. (Trzymamy kciuki, by OFFSKAR - najbardziej prestiżowa nagroda polskiego kina offowego - trafiła w ręce Mateusza). Na FESTIWALU SLAMDANCE ON THE ROAD, czyli polskiej wersji najsłynniejszego festiwalu filmu niezależnego na świecie, Rakowicza po raz kolejny docenia publiczność (Nagroda Publiczności). Co ciekawe na tym też festiwalu nagrodę w formie wyjazdu na amerykański festiwal Slamdance 2008 przyznano naszemu "staremu" znajomemu Tomaszowi  Wolskiemu  za film "Klinika" - zwycięzca II LFKN Filmowa Góra 2006

I jak, by tego nie było dość na, wspomnianym w materiale filmowym Kino Polska, festiwalu filmowym w Brnie Rakowicz i jego Latarnik zdobywa Złoty Medal.
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356