FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Kino Polska Niezależnie o Niezależnych.
W środę 20 lutego filmem o kultowych punk rockersach - KSU w KinOFFtece rozpoczął cykl niezależnych dokumentów o Polskiej Alternatywie Muzycznej! Alternatywne kino, alternatywna muzyka! W każdą środę lutego i marca dzięki filmom młodych niezależnych dokumentalistów zobaczymy np. jak rodził się polski punk rock, poznamy fenomen festiwalu w Jarocinie a nawet dowiemy która z gwiazd polskiego rocka nienawidzi Rock and Rolla i dlaczego?
I tak już w najbliższą środę wraz z kamerą grupy Fabrycznej Art weżmiemy udział W Pogoni Za Acid Drinkers, poznając bliżeju członków jednej z najgłośniejszych polskich kapel metalowych. Warto tu wspomnieć, że film ten, wyreżyserowany przez Jarosława Blonka brał udział w konkursie Filmowej Góry 2007 w kategorii Dokument i Paradokument.

Ponadto KinoOFFteka zaprezentruje nam; Skansen Rafała Żurka na imprezie Jarocin PRL Festiwal w 2005 roku spotkają się dwa pokolenia jarocińskiej publiczności - obecni czterdziestolatkowie i ich nastoletnie dzieci, Cztery Pory  znanego również publiczności Filmowej Góry (Zajebisty Gość - Dramat, Ludzie Toksyczni 2007) w których autor obserwuje rok pracy zespołu T-Love nad płytą I Hate Rock'n'roll, Jerzego Jernasa Broń Chemiczna opowieść o  początkach działania najbardziej skomercjalizowanej spośród anarchizujących grup rockowych - Big Cyc.

Być może do uzupełnienia opowieści Niezależnych o Niezależnych z brakuje jeszcze takich obrazów jak Tajne Stowarzyszenie Abstynentów Zdzisłąwa Siwika o grupie TSA, Piotra Szczepańskiego Generacja CKOD o grupie Cool Kids of Death czy wreszcie Echosystemu o grupie Hey Grzegorza Lipca. Wierzymy jednak, że to początek prezentacji Polskiej Alternatywy Muzycznej w Kino Polska. Tymczasem zapraszamy do KinoOFFteki.
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356