FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


8 w POZIOMIE - Sky Piastowskie kończy zdjęcia.

 Oddział ratunkowy, pacjent pod respiratorem walczy o życie - to nie scena wyjęta z życia, ale z zielonogórskiego filmu "8 w POZIOMIE". Dziś ekipa Sky Piastowskie kręci ostatnie sceny do swojego filmu w Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze. Kombinat Kultury jest wspóproducentem filmu. Czytaj dalej...

 

Ewa Pająk przyjechała na plan specjalnie z Warszawy i to właśnie ona zagra poszkodowaną. Aktorka zwierza się Radiu Zielona Góra, że bardzo się dziś tremuje, ponieważ nigdy wcześniej nie brała udziału w takiej scenie. "To bardzo trudna scena" - tłumaczy.
8 w POZIOMIE, to już czternasta produkcja Sky Piastowskie. Akcja filmu toczy się w niedalekiej przyszłości, ale Grzegorz Lipiec - reżyser, nie chce zdradzić więcej szczegółów. "To niespodzianka" – zaznacza. Dodaje jednak, że większość scen rozgrywa się na ulicach naszego miasta, dlatego film powinien zainteresować szczególnie zielonogórzan. "Na pewno mieszkańcy naszego miasta rozpoznają różne zaułki, z resztą będzie to Zielona Góra znana i nieznana" - zachęca Lipiec.
Zdjęcia do filmu rozpoczęły się dwa lata temu. Prapremiera planowana jest na 8 sierpnia tego roku. W internecie, można już zobaczyć pierwsze zajawki filmu, na przykład scenę wypadku samochodowego w centrum Zielonej Góry.

Martyna Basaj (Radio Zielona Góra)

.... a, już w niedzielę kolejna część ostatniej serii zdjęć do filmu Osiem w Poziomie. Niestety poza tym, że będzie nagrywana scena kluczowa filmu reżyser nie chce na razie zdradzać szczegółów.
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356