FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Dedykacja dla Janusza Morgensterna
ImageTegoroczna, szósta edycja Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej dedykowana jest Panu Januszowi Morgensternowi, którego przegląd filmów zostanie zaprezentowany w trakcie Festiwalu. Panu Morgensternowi została przyznana Honorowa Kamera Dawida 08 w uznaniu Jego twórczość filmową i telewizyjną, za niezapomniane emocje filmowe, które wpisały się w klasyke polskiej kinematografii. Jego pamiętna, legendarna i symboliczna rola Konrada w DZIADACH, w Teatrze Narodowym w roku 1967 była impulsem do demonstracji antykomunistycznych i walki o demokrację w całej Polsce.
Impreza odbędzie się w dn. 12 - 17 list. 2008 w KINOTECE w Warszawie.


ImageKolejnym ważnym punktem programu będzie cykl filmów o tematyce żydowskiej dedykowany pamięci Mistrza Gustawa Holoubka, zmarlego 6 marca 2008 roku, w których stworzył On niezapomniane kreacje.Podczas festiwalu odbędzie się również szczególny cykl filmów poświęcony 60-ej rocznicy powstania Państwa Izrael, cykl filmów dedykowanych Pamięci Dialogu Jana Pawla II z Żydami, wśród. W poprzednich edycjach festiwalu pokazy poświęcone polskiemu papieżowi wzbogaciła TV VATICANA.
Zgodnie z ustaloną przez organizatorów zasadą, podczas Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej będą prezentowane filmy, które nie były wcześniej pokazywane na żadnym innym festiwalu żydowskim w Warszawie. Tegoroczna edycja zaproponuje widzom kilkadziesiąt premier filmowych o tematyce żydowskiej nagradzanych i pokazywanych na prestiżowych europejskich oraz swiatowych festiwalach filmowych. 
Filmy do konkursu mozna nadsylac do 10 wrzesnia 2008 r.
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356