FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Wielkie Trio oceni Etiudy Łódzkiej Filmówki
ImageDziś w warszawskim kinie Luna rozpoczyna się Festiwal Łodzią po Wiśle. Tradycyjnie zaprezentowane tu zostaną najnowsze osiągnięcia studentów PWSFTviT. W konkursowym przeglądzie filmów warszawska publiczność zobaczy etiudy, które powstały w ubiegłym roku na Wydziale Reżyserii, Operatorskim oraz w Pracowni Animacji i Efektów Specjalnych. Swój udział w obradach jury zapowiedzieli: Peter Zelenka ? jako przewodniczący, Artur Reinhart, Xawery Żuławski.
W jury 6 Przeglądu Filmów Studencki z Łódzkiej Szkoły Filmowej  Łodzią po Wiślę zasiądą znakomici twórcy polskiej i europejskiej kinematografii: Petr Zelenka, czeski scenarzysta i reżyser, który będzie przewodniczył obradom jury oraz operator Arthur Reinhart i reżyser Xawery Żuławski. Jurorzy obejrzą przeszło sześćdziesiąt etiud z Łódzkiej Szkoły Filmowej, których autorami są młodzi operatorzy, reżyserzy i studenci animacji.
Tegoroczny Przegląd Filmów Studenckich z Łódzkiej Szkoły Filmowej potrwa trzy dni. Będzie okazja, by uczcić sześćdziesiątą rocznicę powstania Filmówki. Po raz pierwszy w ramach festiwalu odbędzie się konkurs na scenariusz do filmu dokumentalnego pt. Moja Warszawa.
Tegoroczny Festiwal zbiega się z sześćdziesiątą rocznicą powstania ?Filmówki?. Aby uczcić ten fakt, organizatorzy przygotowali pokazy archiwalnych etiud, ułożonych w interesujące i różnorodne bloki tematyczne (m.in. Pierwsze Filmy Wielkich, Warsztat Formy Filmowej, PRL w obiektywie studentów Filmówki, Fingerprints, Przegląd animacji, Po 89). Projekcjom towarzyszyć będą panele dyskusyjne z udziałem znakomitych wykładowców PWSFTviT, reżyserów i krytyków filmowych. Warszawskie kino Luna będzie gościć m.in. Józefa Robakowskiego, Tadeusz Sobolewskiego i Grażynę Torbicką.
  Organizatorzy zapowiadają również dodatkowe atrakcje dla mieszkańców Warszawy. Będą oni mogli wziąć udział w wyjątkowym konkursie na scenariusz do filmu dokumentalnego pt. Moja Warszawa. Główną nagrodą jest realizacja zwycięskiego projektu podczas Festiwalu Łodzią po Wiśle, pod okiem reżyserów dokumentalistów Macieja Drygasa i Mirosława Dembińskiego, montażystki Doroty Wardęszkiewicz i z udziałem profesjonalnej ekipy operatorów i montażystów.
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356