FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Offowe Odkrycie Roku na Oskariadzie 2008
ImageTo właśnie na tegorocznej Oskariadzie uroczyście wręczona zostanie nagroda dla Offowego Odkrycia Roku przyznana w ramach tegorocznej edycji Internetowych Nagród Filmowych przez czytelników portalu Stopklatka.pl oraz widzów telewizji Kino Polska.
7. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych Oskariada 2008. Festiwal odbywać się będzie w warszawskiej Kinotece od 16 do 20 kwietnia.
W programie m.in.:
- prezentacja filmów nominowanych do Nagrody "OFFskara 2008" w kategorii: najlepszy film, najlepszy dokument, reżyser, scenarzysta, autor zdjęć, autor montażu, aktor, aktorka
- ceremonia wręczenia nagród dla najważniejszych twórców kina niezależnego w Polsce
- wieczór z niezależnym kinem japońskim
- warsztaty filmowe
- kino nieme z muzyką na żywo
- projekcje konkursowe
- pokaz studia Se-ma-for m.in. "Piotruś i wilk"

Znana jest już lista filmów zakwalifikowanych na Oskariadę 2008
1. 15 minuten wahrheit - Nico Zingelmann, Filmakademie Baden-Wuerttemberg - Niemcy
2. Aria Diva - Agnieszka Smoczyńska, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy - Polska
3. Atencion Al. Cliente - Marcos Vain, David Alonso, ecam - Hiszpania
4. Ay Caramba - Melanie Lukhaup, Georg-Simon-Ohm University of Applied Sciences - Niemcy
5. Dernier Voyage -Pierre Duculot, Monkey Production - Francja
6. Dunkelrot - Frauke Thielecke, Hamburg Media School - Niemcy
7. Equipajes - Toni Berstard, Madrid En Corto - Hiszpania
8. Falstart - Igor Devold, PWSFTViT w Łodzi - Polska
9. Forest Faizy tale - Viktozas Gundajevas, Litwa
10. Galerianki - Katarzyna Rosłaniec, WSF Polska
11. Hourglass - Rory O'Donell, Wielka Brytania
12. Jana was here - Oliver Kienle, Niemcy
13. Kongola - Sylwester Jakimow, PWSFTViT w Łodzi - Polska
14. Kouzelny most - Jan Chramosta, Czechy
15. Lost Lovers - Hannes Treiber, Hamburg Media School - Niemcy
16. Manfred Tryb - Tomasz Karpowicz, Polska
17. Mazal - Roy Sher, Izrael
18. Medelijden/Compassion - Tom Geens, Wielka Brytania
19. Myjnia - Jan Matuszyński, WRiTV UŚ - Polska
20. Narzissen - Katrin Gebbe, Hamburg Media School - Niemcy
21. Nes/Miracle - Evgeny Ruman, Izrael
22. Nicht nah genug - Michael Venus, Hamburg Media School - Niemcy
23. Nie ma o czym milczeć - Maciej Buchwald, Polska
24. Padam... - Jose Manuel Carrasco, ecam - Hiszpania
25. Pan Much - Marcin Kładyniak, PWSFTViT w Łodzi - Polska
26. Raz - Agnieszka Woszczyńska, Polska
27. Saving mom and dad - Kartik Singh, Francja
28. Shame - Tom Geens, Wielka Brytania
29. T.Rickster - Justyna Łuczaj Salej, PWSFTViT w Łodzi - Polska
30. The Making Of - Ruben Sebban, Holandia
31. Tramwaj - Monika Kuczyniecka, Polska
32. Voor een paar knikkers meer - Jelmar Hufen, Holandia
33. Warszawianka - Marcin Maziarzewski, WRiTV UŚ - Polska
34. Ważki - Justyna Nowak, PWSFTViT w Łodzi - Polska
35. Wszystko, co najlepsze - Mathias Mezler, Polska
36. Za horyzont - Kuba Czekaj, WRiTV UŚ - Polska
37. Żeby niczego nie było - Rafał Skalski, PWSFTViT w Łodzi - Polska
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:





Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356