FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


13 filmów walczy o Tarnowską Nagrodę Filmową
ImageTrwają ostatnie przygotowania do mającej się rozpocząć 10 maja 22. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Obok Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedna z najważniejszych i najstarszych filmowych imprez w naszym kraju, mająca na celu popularyzowanie i promowanie polskiego kina.TNF to doskonała okazja nie tylko by zapoznać się z konkursowymi filmami, ale także do rozmowy z twórcami i zaproszonymi gośćmi, wzięcia udziału w debatach i kameralnych spotkaniach przy kawie, odwiedzin w galerii czy wysłuchania plenerowego koncertu na tarnowskim Rynku.Organizatorzy (Tarnowskie Centrum Kultury) zadbali o to, żeby podczas tegorocznej edycji festiwalu nie zabrakło rozrywki dla widzów w każdym wieku. 
Wśród zaplanowanych atrakcji znajdą się m.in.: projekcje konkursowe, których reżyserzy ubiegają się o Statuetkę Leliwity (główną nagrodę JURY 22 TNF), Statuetkę Filmowca przyznawaną przez Jury Młodzieżowe, Nagrodę Publiczności (Statuetkę Maszkarona) oraz Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Telewizję Kino Polska; projekcje plenerowe z okazji obchodu jubileuszu 20-lecia Zespołu Filmowego Zebra; "Kino Młodego Widza", czyli przegląd filmów dla dzieci (5-10 lat), w którym Jury Dziecięce nagradza twórców wybranego filmu Statuetką "Malowanego Koguta"; wystawy Piotra Dumały "Moje poprzednie życie" (plakat, komiks, film) oraz Andrzeja Pągowskiego (retrospektywa 30-lecia); debata zatytułowana "Festiwale i przeglądy jako formy kreowania kina artystycznego - potrzeba czy snobizm?", koncerty: "Małe instrumenty z muzyką filmową" oraz koncert Galowy Muzyki Filmowej; prezentacja wybranych filmów animowanych i ich twórców; spotkania z twórcami prezentowanych filmów konkursowych.

Pełny zestaw filmów konkursowych:
"HANIA", reż. J. Kamiński
"U PANA BOGA W OGRÓDKU", reż. J. Bromski
"KOROWÓD", reż. J. Stuhr
"JUTRO IDZIEMY DO KINA", reż. M. Kwieciński
"NIEZAWODNY SYSTEM", reż. I. Szylko
"PORA UMIERAĆ", reż. D. Kędzierzawska
"OGRÓD LUIZY", reż. M. Wojtyszko
"NADZIEJA", reż. S. Mucha
"TAXI A", reż. M. Korneluk
"ŚRODA CZWARTEK RANO", reż. G. Pacek
"SZTUCZKI", reż. A. Jakimowski
"WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE", reż. T. Wiszniewski
"FUTRO", reż. T. Drozdowicz

Zgodnie ze zwyczajem Tarnowskiej Nagrody Filmowej, przewodniczącym jury został laureat ubiegłorocznej edycji festiwalu, reżyser Wiesław Saniewski (nagrodzony w 21 edycji TNF za film "Bezmiar sprawiedliwości"). Nagrodę za całokształt twórczości odbierze Tadeusz Konwicki.
Festiwal rusza dopiero 10 maja, ale już teraz Tarnów, plakatami autorstwa znanego artysty, Wilhelma Sasnala, zachęca do aktywnego wzięcia udziału w kolejnej edycji tego (cieszącego się z roku na rok coraz większym uznaniem) przeglądu. Impreza potrwa do 18 maja.
Więcej informacji na stronie organizatorów: http://www.tck.pl/
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356