FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Zielona Góra filmem stoi.
ImageZielonogórski deptak zamienił się dzisiaj w plan filmowy. Kilkunastu studentów kręciło dziś swój debiutancki film pt. "Gra". Do współpracy zaproszono także zielonogórskie kabarety, takie jak Made in China. „Zdecydowaliśmy się zrealizować samodzielnie film, by przekonać się jak to jest po drugiej stronie kamery, jak to jest być reżyserem, co to są światła i dźwięk" - tłumaczy reżyserka - Barbara Wągiel. "Oprócz tego zyskamy bagaż doświadczeń" - dodaje. Młodzi aktorzy spotkali się na planie zdjęciowym już drugi raz. Dziś, odgrywali scenę, w której znaną aktorkę "dopada" grupa dziennikarzy.
Całemu zajściu przygląda się grupa młodzieży, która jest ślepo zapatrzona w świat show business`u.
"To jest świat współczesnych mediów. Chcemy być wielkimi gwiazdami, myślimy, że ludzie z ekranu wiodą wspaniałe życie i chcemy być tacy jak oni. A w rzeczywistości okazuje się, że wcale nie jest aż tak pięknie" - tłumaczy reżyserka.
Łukasz Kołodziej pomaga przy produkcji, a Radio Zielona Góra przekonuje, że film, to jego wielka pasja. "Film nie jest dla mnie jednorazową przygoda, tylko życiową. Wspaniała ekipa, atmosfera piękna jak pogoda - cóż, tylko pracować" - opowiada. Film ma trwać około 25 minut; finał jego realizacji planowany jest na połowę czerwca. 

(red. Radio Zielona Góra)
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356