FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


To Moje życie! Czerwcowy cykl w KinOFFtece
Deskorolka to jego całe życie! Młodzieńczy idealizm, gitarowa muzyka, bunt i wielka pasja. Produkcjami niezależnego dokumentalisty Krzysztofa Nowickiego KinOFFteka rozpoczyna czerwcowy cykl filmów o tych, którzy właśnie przekraczają próg dorosłości - "To moje życie!".
Zobacz, jak kochają, czego pragną i jakim problemom muszą stawić czoło młodzi Polacy. W cyklu także filmy Krzysztofa Jankowskiego: fabuła "Tor" o wiecznym studencie, dokument "Próba generalna" o przygotowujących się do dyplomowego przedstawienia młodych aktorach z Akademii Teatralnej, a także filmy Macieja Buchwalda i Przemysława Tymińskiego - o tym jak powiedzieć, że się kocha i co może się przytrafić, gdy zbyt gorliwie szuka się sensu życia. KinOFFteka "To moje życie!" w telewizji Kino Polska, od 11 czerwca w każdą kolejną środę:

11 czerwca, godz. 22:30

"Najstarszy człowiek świata" 2007, reż. Krzysztof Nowicki, 9'

Deskorolka to całe jego życie! Młodzieńczy idealizm i gitarowa muzyka w pogodnym dokumencie Krzysztofa Nowickiego.

"Reggae to moje życie" 2007, reż. Krzysztof Nowicki, 19'

Jamajskie rytmy i prawdziwa wolność w promieniach słońca. Gdzie? W Ostródzie, gdzie odbywa się jeden z ważniejszych w Polsce festiwali muzyki reggae. Dokumentalny reportaż z festiwalu w filmie niezależnego filmowca Krzysztofa Nowickiego.

18 czerwca, godz. 22:30

"Tor" 2006, reż. Krzysztof Jankowski, 13'

Jurek prowadzi beztroskie studenckie życie - trzeba wstać, pogadać z rodziną, coś zaliczyć na studiach. Tymczasem wystarczy jeden dzień - i życie chłopaka wywraca się do góry nogami. Jak znaleźć wyjście z sytuacji bez wyjścia? W filmie wystąpili zdolni, świeżo upieczeni absolwenci Akademii Teatralnej w Warszawie - warto zapamiętać te twarze, z pewnością zobaczymy je jeszcze w wielu filmach.

"Próba generalna" 2006, reż. Krzysztof Jankowski, 16'

Dwójka młodych aktorów tuż przed dyplomem. Jaka była ich droga do wymarzonej szkoły? Co czeka ich na starcie kariery? Niezwykła atmosfera Akademii Teatralnej, szkoły dla wybrańców losu, utrwalona w zapadającym w pamięć dokumencie młodego reżysera niezależnego Krzysztofa Jankowskiego.

25 czerwca, godz. 22:20

"Nie ma o czym milczeć" 2007, reż. Maciej Buchwald, 22'

Niełatwo znaleźć tę jedyną - zwłaszcza gdy jest się nieśmiałym. A czy gdy już zakochamy się od pierwszego wejrzenia, warto ufać Cosmopolitan i szukać rady u jasnowidza? Czasem wystarczy pozostawić rzeczy własnemu biegowi. Film Macieja Buchwalda zdobył Grand Prix na warszawskim festiwalu EFEMKA 2007.

"Samo Poznanie" 2007, reż. Przemysław Tymiński, 17'

Jak zakończyć się mogą poszukiwania sensu życia? Lepiej uważać! Film Przemka Tymińskiego prezentowany był m.in. podczas przeglądu twórczości podlaskich niezależnych filmowców "Filmowe Podlasie Atakuje".
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 412