FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Wygraj konkurs na film z najlepszym scenariuszem
Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych Ruchome Obrazy zaprasza do wzięcia udziału w czwartej edycji Konkursu na Film z Najlepszym Scenariuszem organizowanym w ramach 14. Festiwalu Filmowego i Artystycznego Lato Filmów w Warszawie, który odbędzie się w tym roku w dniach 8-13 lipca.

Zainteresowani producenci i scenarzyści mogą zgłaszać swoje filmy fabularne o długości min. 70 minut, wyprodukowane w latach 2006-2008. Nagroda główna dla filmu z najlepszym scenariuszem to statuetka "Złotego Pióra" oraz nagroda pieniężna w wysokości 2.000 Euro. Przewidziane są również dwa wyróżnienia (po 500 Euro każde). Filmy oceniać będzie jury powołane spośród profesjonalistów branży filmowej.Po raz drugi w ramach Festiwalu Lato Filmów zorganizowany zostanie Konkurs Etiud Studenckich. Udział wziąć w nim mogą studenci szkół filmowych i artystycznych, którzy ukończyli przynajmniej 1 rok nauki. Do konkursu można zgłaszać wszystkie filmy powstałe w trakcie studiów, łącznie z pracami dyplomowymi. Główna nagroda w konkursie wynosi 1000 złotych.

Już po raz 7. wszyscy twórcy niezależni udział wziąć mogą też w Konkursie Kina Niezależnego. Konkurs będzie odbywał się w dwóch kategoriach - dokument i fabuła.

Filmy na konkurs główny należy nadsyłać do 15 maja 2008 r. na VHS/DVD, a filmy na konkurs etiud i kina niezależnego na DVD do 10 - go czerwca 2008 r. Do zgłoszeń należy dołączyć wypełniony formularz oraz podpisany regulamin (dostępne na stronie www.latofilmow.pl).
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 78