FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Filmowa Góra po raz kolejny na Przystanku Woodstock

Po raz kolejny Filmowa Góra odwiedzi Przystanek Woodstock. Filmowa Góra została zaproszona do wzbogacenia programu Miasteczka Filmowego „Łódź_Stock" odbywającego się w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Gospodarzami Miasteczka są Miasto Łódź i Kino Cytryna, którzy przygotowali szereg filmowych atrakcji na czas trwania całego festiwalu.


W piątek 30 lipca w filmowym namiocie od godz. 15:00 królować będą projekcje offowe, zebrane z różnych festiwali kina niezależnego. Pokazy rozpoczną wybrane spośród najlepszych filmów krótkometrażowych prezentacje filmowe Festiwalu Kino Niezależne Filmowa Góra do których oglądania zaprosi Dyrektor Artystyczny Festiwalu Jacek Katos Katarzyński. Ponadto zaprezentują się również Kamera Akcja, One Minutes Festival,  Festiwal Filmów Antydepresyjnych Relanium.

Atrakcją piątkowego wieczoru będzie również występ zespołu The Washing Machine, któremu będzie towarzyszyć projekcja filmu „Gabinet doktora Caligari”. Wieczorem zaś od godz. 22:00 rozpoczną się projekcje plenerowe.

Jedną z ciekawszych propozycji Miasteczka Filmowego „Łódź_Stock" będzie na pewno wystawa scenografii z filmu Kingsajz wypożyczona w tym celu z Muzeum Kinematografii. Obejmuje ona kilka gigantycznych rozmiarów eksponatów.

Gośćmi festiwalu będą również twórcy animacji z wytwórni „Semafor” – laureaci Oscara za tytuł Piotruś i Wilk, którzy wraz z uczestnikami Woodstocku stworzą krótki spot w technice animacji poklatkowej, który będzie piękną pamiątką. Ekipa animatorów spotka się też z widzami podczas projekcji filmów wyprodukowanych w łódzkiej wytwórni.

Sobotni dzień poświęcamy specjalnym gościom Przystanku Woodstock – Andrzejowi Wajdzie i Markowi Piwowskiemu. W namiocie zaprezentujemy m.in. film Wajdy Niewinni Czarodzieje i etiudy Marka Piwowskiego.Wieczorem w projekcjach pod chmurką pokazane zostaną Rejs (Marka Piwowskiego) i Katyń Wajdy.

W niedzielę na Łódź_Stocku zostaną pokazane tylko i wyłącznie filmy animowane. Dzień uzupełnią warsztaty z animacji poklatkowej przygotowane przez Semafor.
W programie m.in. Walc z Baszirem, Metropia i Włatcy Móch – Czopki Ćmoki i Mondzioły.

Program szczegółowy prezentacji Festiwalu Kino Poza Kinem Filmowa Góra:

PIATEK, NAMIOT 15:00

Festiwal Kino Poza Kinem Filmowa Góra  cz.1

Latarnik  reż. Mateusz Rakowicz 13 min.
Krótka, absurdalna historia o mężczyźnie, który siedzi na miejskiej latarni.  Nikt, ani nic nie jest w stanie go sprowadzić na ziemię. Metafora ludzkich relacji, istniejącej w nich nietolerancji, agresji i wzajemnego niezrozumienia.
Grand Prix Filmowy Pagórek III FFKN Filmowa Góra 2007, Mały Pagórek, Duży Pagórek (Nagrody Publiczności) Filmowe Grono nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego

Warszaffski Walczyk  reż Cezary Ciszewski 11 min.
Autor nagradzany wielokrotnie na festiwalach filmowych
Film Warszaffski Walczyk został w całości zarejestrowany kamerą w telefonie komórkowym.
Film powstał podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Młodzi ludzie biorący udział w grze terenowej wypowiadają się na temat wojny. okazuje się, że większość z nich ie zdaje sobie sprawy z tego, co to oznacza.


Druga Zmiana reż. Tomasz Pawlak 3min.
Czy jako dzieci czuliście się kiedyś obserwowani? A zastanawialiście się skąd te guzy i siniaki nad ranem? Zapraszamy na film!
Tak się Pije real. Krzysztof Gawałkiewicz 2min.
„Tak, się Pije” będący dynamicznym kolażem filmowym składającym się z kilkuset, a może nawet kilku tysięcy zdjęć fotograficznych. Gawałkiewicz jest jednym z filmowców Sky Piastowskie, którzy zostali szczególnie wyróżnieni (za zdjęcia, wraz z Piotrem Materną) w werdykcie Jury Konkursu Kina Niezależnego ubiegłorocznej edycji FPFF w Gdyni,  przyznającemu filmowcom z Zielonej Góry Grand Prix za film „Osiem w Poziomie”. za zdjęcia wraz z Piotrem Materną) Ta dwuminutowa impresja pomimo, że jest bardzo nietypowym dla Gawałkiewicza obszarem autoprezentacji doskonale nadaje się na łącznik pomiędzy „Animacją...”, a e k s p e r y m e n t e m,

Grzyby Burzy reż. Jan Steliżuk 13 min.
Kosmita rozbija się na nieznanej planecie i musi ratować ją przed najazdem grzybów-gigantów.
SOBOTA, NAMIOT:
14:00
Festiwal Kino Poza Kinem Filmowa Góra  cz.2


Piotr Marecki o Kinie Niezależnym, real.. Komnbinat Kultury, 10 min.
Autor jedynej do tej pory książki będącej kompendium wiedzy na temat kina niezależnego   
w Polsce ostatnich 20 lat („Kino niezależne w Polsce 1989-2009. Historia mówiona.„ Krytyka Polityczna, 2009) udziela specjalnego wywiadu dla widzów Filmowej Góry.Zły reż. Michał Biliński 20 min.
„Mały Pagórek” (nagroda publiczności), Nagroda Specjalna Pełnomocnika Prezydenta Miasta Zielona Góra ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pani Renaty Teodorczyk-Glinki, Złota Klatka” - Nagroda Specjalna Wojewody Lubuskiego, pani Heleny Hatki, dla autora najlepszych zdjęć, Nagroda Specjalna Publiczności Filmowej Góry w Bielsko-Białej, Fabuła „Zły” mówi wprost o „wąskim gardle” wymiaru sprawiedliwości. Główny bohater zostaje pobity przez bandę skinheadów w biały dzień. Tragedia będzie miała bolesne skutki dla całej rodziny, jak i dla oprawców...

List Szatana aut.Katos 4 min. Film „List Szatana” powstał na podstawie, ostatniej części tryptyku zrealizowane na zamówienie dla Kino Polska „, Diabły Anioły, Ludzie”.  Impresja oparta na poezji Katosa, zilustrowana nieprzeciętnymi zdjęciami i równie mocną muzyką. Główny bohater poddaje się kontaktowi  pozazmysłowemu.  Spotyka demona. Prowokuje go  do pokazania prawdy o nim samym. Próbuje otrzymać odpowiedź na pytani, jakie być może, człowiek zadaje sobie u progu swego życia;  „Czego oczekuję od porządku świata, którego jestem Stwórcą ?”


Skarby Ani K. reż Małgorzata Gryniewicz 13 min.
Złota Klatka” - Nagroda Specjalna Wojewody Lubuskiego, pani Heleny Hatki, dla autora najlepszych zdjęć (ex equo),  Nagroda Specjalna Publiczności Filmowej Góry w Bielsko-Białej
Dokumentalna opowieść o młodej góralce , która to urodziła się bez rąk. Pomimo ogromnych trudności podejmuje się wychowania dziecka. Opowieść o sile charakteru i odnalezieniu swojego miejsca na ziemi.


Program całej imprezy:

PIATEK - ROZKRECAMY na OFFOWO!

NAMIOT:
15:00 - 15:45
I Blok – Filmowa Góra 2010 cz.1
16:00 - 16:45
II Blok - Kamera Akcja - pokaz the best of cz.1
17:00- 17:45
Festiwal Filmów Antydepresyjnych Relanium cz.1
18:00 - 18:45
III blok One Minutes Festival
19:00 - 19:45
IV blok - Festiwal Filmów Antydepresyjnych Relanium cz.2
20:30  - The Washing Machine + Gabinet doktora  Caligari - film z muzyką na żywo

KINO POD CHMURKĄ:
22:00 - KINGSAJZ
23:40 - REWERS

SOBOTA  - DZIEŃ MISTRZÓW - Andrzej Wajda i Marek Piwowski

NAMIOT:

14:00 -15:00  
V Blok - Kinem Filmowa Góra  cz.2
15:00 - 15:45
V Blok – Targowa Film Street – pokaz etiud  
16:00 - 16:45
Etiudy studentów PWSFiTV
17:00 – 19:00
Retrospektywa Filmów Marka Piwowskiego
19:00 – 21:00
Andrzej Wajda - Niewinni Czarodzieje
21:00 – 22:00
Etiudy studentów PWSFiTV

KINO POD CHMURKĄ:
22:00 - Rejs
23:20 - Katyń

NIEDZIELA – ANIMUJ SIĘ!

13:00 - 19:00
Warsztaty Wytwórni SeMaFor - animacja poklatkowa
NAMIOT:
15:00 – 19:00 – bloki filmów animowanych
Pokazy filmów animowanych z wytwórni SeMaFor
19:00 – 20:30 Pokaz filmu „Metropia”

KINO POD CHMURKĄ:
22:00 – Walc z Baszirem
23:40 – Włatcy Móch Czopki Ćmoki i Mondzioły 

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356