FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Filmowe Podlasie Atakuje! Filmową Górę

Dzisiaj (wtorek, 24. sierpnia) na Filmowej Górze pierwszy niezależny film nowelowy! O godz. 21.00 w ogródku letnim klubu 4 Róże dla Lucienne pokaz filmu "Goście, czyli na wschodnich bezdrożach". A naszym gościem specjalnym będzie Wojciech Koronkiewicz, który zapowiedział się w stroju Baćmana!
Wojciech Koronkiewicz to poeta, dziennikarz i reżyser. Jest autorem m.in. filmu "Fikcyjne Pulpety" (1996), opartego na podstawie kultowego "Pulp Fiction". Na Filmowej Górze będzie reprezentował projekt Filmowe Podlasie Atakuje!, która to inicjatywa ma na celu popularyzację wszelkich odmian kina niezależnego z północno-wschodniej Polski.

Wojciech Koronkiewicz jest również reżyserem jednej z ośmiu nowel, składających się na film "Goście, czyli na wschodnich bezdrożach", który zrealizowali filmowcy z Podlasia. Opowiada on historię młodego Marokańczyka – Anouar’a, którego droga na Zachód Europy prowadzi przez Podlasie. Tu spotyka go wiele nieoczekiwanych sytuacji...

"Goście, czyli na wschodnich bezdrożach"

ANALIZA TERYTORIÓW reż. Paweł Nazaruk
MAMOBÓJCY
reż. Grupa Przeciąg
NIEPROSZEŃCY
reż. Marek Włodzimirow
NA LOTNISKU
reż. Przemek Młyńczyk
HARDWARE VI
reż. AlcoDudes
BAĆMAN
reż. Wojciech Koronkiewicz
DROGA DO RAJU
reż. Irek Prokopiuk
TY JESTEŚ MĄDRY, POWIEDZ DLA MNIE? reż. Hermanos de Chamuco

Nowele połączone są animacjami wykonanymi przez Sebastiana Łukaszuka.

Żeby dowiedzieć się kim jest tajemniczy Baćman koniecznie musicie go poznać! Zapraszamy zatem dzisiaj o godz. 21.00 do ogródka letniego 4 Róż dla Lucienne.

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 78