FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Konkursowa środa Filmowej Góry - Fabula Rasa

25 sierpnia o godz. 21.00 ostatnie głosowanie publiczności na 6. FKPK Filmowa Góra do nagrody "Mały Pagórek" w kategorii Fabula Rasa.
Wszystkich Filmożerców zapraszamy w środę wieczorem do letniego ogródka Klubu 4 Róże dla Lucienne. To wy decydujecie o tym, który film otrzyma Mały Pagórek - nagrodę publiczności. Pojedynek o ostatnią statuetkę Małego Pagórka w tegorocznym konkursie rozegra się pomiędzy tytułami z kategorii Fabula Rasa - filmy fabularne.

Filmy konkursowe:

Spowity 
reż. Mateusz Placek 25 min. 5 sek. - Bohater staje się ofiarą \"prawa serii\", które doprowadza do jego upadku. Wymykanie się rzeczywistości spod jego kontroli powoduje dezorientacje i pogłębia poczucie zagubienia. W tym momencie rozpoczynają się dyskusje o motywach zaginięcia bohatera. Czy nie radził sobie z rzeczywistością, czy może celowo ukrył się przed światem? Może presja i oczekiwania kariery spowodowały w nim gwałtowną przemianę? W tle odbywa się także dyskusja na temat postępującego procesu informatyzacji i inwigilacji świata. Co raz większy natłok informacji, których jednostka nie jest w stanie ogarnąć powoduje chaos i poczucie zagubienia.

Wyłączność
  reż. Krzysztof Szot 14 min. - ekranizacja opowiadania popularnego izraelskiego pisarza Etgara Kereta. To mroczna historia o uczuciu, które zmusza zaślepionych nim ludzi do irracjonalnych zachowań. Laura, po kilku latach związku, nagle odchodzi bez słowa wyjaśnienia. Szymon stara się ją odnaleźć, żeby pojąć ? dlaczego. Jednak dziewczyna robi wszystko, żeby nie dopuścić do konfrontacji. Ostatecznie los po raz kolejny splata ich drogi. Tym razem - po raz ostatni.Marlin
reż. Matt Dworzanczyk  17 min. - Kiedy porywanie osieroconych w wojnie dzieci okazuje sie planem nieudanym, jedyna nadzieja Marlin?a na odzyskanie pamieci jego dziecinstwa lezy w Fawn, malej dziewczynce ktora wierzy, ze staruszek jest Swietym Mikolajem.

Nędza  reż. Filip Rudnicki 40 min. - Adaptacja opowiadania Wojciecha Kuczoka pt. \"Zianie\". Krystyna Nędza (Iwona Bielska) jest nauczycielką polskiego w poślednim gimnazjum. Wśród uczniów ma opinię wyjątkowej jędzy, ale w rzeczywistości to osoba niezwykle sentymentalna. Podkochuje się w Januszu (Jacek Romanowski) ? nauczycielu fizyki, z którym przeżyła kilka upojnych chwil na studenckim wypadzie w góry. Nędza pielęgnuje tamte wspomnienia i coraz bardziej dziwaczeje w swoim staropanieństwie. W końcu postanawia wykonać pierwszy krok?


Daj popatrzeć!  Reż. Sylwia Szczepańska / Nikodem Wojciechowski 16 min.

Escalerasueno
  reż. Krzysztof Wiemann 11 min. - Film opowiada o młodej dziewczynie, o imieniu Jenny, która zagubiła się w świecie umarłych. Nie wiedząc o swoim stanie ducha próbuje odbudować relacje ze swoją Matką, która zostawiła ją, gdy ta miała 5 lat.

W białej kopercie
reż.  Stanisław Białoskórski 2 min. - Poetycka historia porzuconej koperty.

Pobaw się ze mnną
  reż.Piotr Sułkowski 18 min. - W uczucie dwojga młodych ludzi wkracza ktoś trzeci. Siła Siergieja jednocześnie fascynuje i budzi lęk w Oli, która postanawia podjąć wyzwanie rzucone przez tajemniczego mężczyznę.

Tam i z powrotem
  reż.Michał Baczuń, Jacek Drofiak 22 min. - Rok 1985, Herbert Laut jest śmiertelnie chory. Jedyną szansą na przeżycie, jaką oferować mu może medycyna, jest zawieszenie funkcji życiowych i oczekiwanie w stanie kriostazy na lek. Po pewnym czasie Laut zostaje wybudzony, ale rzeczywistość jaką zastaje okazuje się dla niego nie do zniesienia. Tempo życia jest absurdalne, doskwiera przeludnienie. Jednak i na taką niedogodność znajduje się pewien sposób?

Rola
reż. Nikodem Wojciechowski 10 min. - Każdy odgrywa w życiu różne role. Bywamy dziećmi i rodzicami, wrogami i kochankami, gardzi się nami, kiedy indziej stajemy się czyimś wzorem. Czasem przychodzi nam to łatwo, innym razem odpowiedzialność nas przerasta i przestajemy czuć się dobrze w swojej skórze - jak superbohater, który marzył o tym, by być człowiekiem.

Uroczyste wręczenie Małych Pagórków i pozostałych nagród Festiwalu, już w piątek na uroczystej Gali Finałowej w Teatrze Lubuskim o godz. 19.00.

Przed wieczornym głosowaniem zapraszamy również na 2 część warsztatów montażowych, kóre poprowadzi Adam Kwiatek w Klubie 4 Róże dla Lucienne o godz. 16.00.  Natomiast o godz. 18.00 na kolejną odsłonę cyklu Retropektywa Festiwali Partnerskich - OKFA.

Wstęp na wszystkie wydarzenia BEZPŁATNY.

Szczegółowy program Tygodnia Finałowego 6. FKPK Filmowa Góra dostępny na naszej stronie.


 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 73