FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Ostatni czwartek Filmowej Góry - wybór "Dużego Pagórka" oraz filmy Andrzeja Wolfa

Festiwal Kino Poza Kinem Filmowa Góra 2010 wielkimi krokami zbliża się do końca. To już ostatni czwartek tegorocznej edycji, a jednocześnie czwartek pełen atrakcji i dobrej zabawy! Gwoździem programu będzie wybór "Dużego Pagórka" oraz projekcja filmów Andrzeja Wolfa.
O godzinie 21.00 wybieramy laureata Nagrody Głównej Publiczności Filmowej Góry Wszystkich Scen Festiwalowych "Duży Pagórek". Spośród filmów, które wygrały w poszczególnych kategoriach tegorocznego Festiwalu wybierzecie jeden, który najbardziej się wam podoba i którego twórca waszym zdaniem zasługuje na statuetkę. Bądźcie koniecznie!

Lista filmów nominowanych do nagrody Dużego Pagórka:

Brzydkie Słowa - WRi Tv  im. K.Kieślowskiego, UŚ w Katowicach     reż.  Marcin Maziarzewski 30min. - Piotr jest realizatorem dźwięku cierpiącym na rzadką chorobę - zespół Tourette'a - objawiający się m.in. mimowolnym wykrzykiwaniem przekleństw i wyzwisk. Film jest opowieścią o komiczno - tragicznym zmaganiu się z własnymi ograniczeniami w poszukiwaniu relacji z drugim człowiekiem.Nostress
- reż. Jarek Blonka 65 min. - ZAPIS TRZECH TRAS KONCERTOWYCH SPĘDZONYCH WSPÓLNIE Z EKIPĄ FILMOWĄ. ZREALIZOWANY MATERIAŁ ZAWIERA M.IN. WYWIADY Z ZESPOŁEM, FRAGMENTY KONCERTÓW, ARCHIWALNE NAGRANIA VIDEO I WYPOWIEDZI INNYCH ARTYSTÓW O ZESPOLE HAPPYSAD.Wieczór wielce osobliwy - real. Kacper Zamarło 10 min. 10 sek. - Krótka opowieść o traumach i fascynacjach okresu dziecięcego, oraz o ich przykrych i niebezpiecznych skutkach w życiu dorosłym.
Piotrek 13
- reż.  Piotr Matwiejczyk 87 min. - Grupa młodych osób jedzie na mazury odpocząć... Nie wiedzą że w lesie czeka na nich morderca z maczetą... parodia amerykańskich horrorów typu PIĄTEK TRZYNASTEGO, KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW
Downtown - Miasto Downów  reż. Marta Dzido, Piotr Śliwowski  53 min. 20 sek. - Film opowiadający o projekcie fotograficznym Oiko Petersena. Postanowił on, używając stylistyki zarezerwowanej dla reklamy, sfotografować kilkanaście osób z zespołem Downa. Fotografowani modele, ubrani w kreacje, specjalnie zaprojektowane dla nich przez czołowych polskich projektantów, wcielają się w role bohaterów swoich marzeń: Wiosenna Czarodziejka, Gwiazda hip-hopu, Kierowca Samochodu, Diva Operowa, Gospodyni Domowa, Malarz i inne. Przez półtora roku towarzyszyliśmy z kamerą bohaterom/bohaterkom projektu, filmowaliśmy pierwsze spotkania Oiko Petersena z modelami, ich rodzicami i opiekunami, obserwowaliśmy kształtowanie się ich wzajemnych relacji, poznawanie się i zdobywanie zaufania...

Do Dna - reż. Maciej Głowiński 20 min. - Jest to historia alkoholika, który postanowił odbić się od dna. Dzięki kąpielom w lodowatej wodzie, jodzie i medytacji uwolnił się od nałogu. Teraz nakłania czynnych alkoholików, żeby zrobili to, co on sam. Nie mówi im jednak tego wprost. Prócz zwykłych rozmów przygotował dla niektórych instalację składającą się z 2 tysięcy butelek po wódce.


Nędza - reż. Filip Rudnicki 40 min. - Adaptacja opowiadania Wojciecha Kuczoka pt. \"Zianie\". Krystyna Nędza (Iwona Bielska) jest nauczycielką polskiego w poślednim gimnazjum. Wśród uczniów ma opinię wyjątkowej jędzy, ale w rzeczywistości to osoba niezwykle sentymentalna. Podkochuje się w Januszu (Jacek Romanowski) ? nauczycielu fizyki, z którym przeżyła kilka upojnych chwil na studenckim wypadzie w góry. Nędza pielęgnuje tamte wspomnienia i coraz bardziej dziwaczeje w swoim staropanieństwie. W końcu postanawia wykonać pierwszy krok?


Wcześniej jednak zapraszamy na pokaz wybranych filmów Andrzeja Wolfa. Znanego operatora filmowo-telewizyjnego, który w 2006 r. został uhonorowany Offskarem (Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego) za całokształt twórczości. Na Filmowej Górze, o godz. 16.00 w 4 Różach dla Lucienne, będzie można zobaczyć m.in.:

"Szukam Brata" w reżyserii Andrzeja Wolfa - wstrząsający film dokumentalny o tragiczych wydarzeniach w Groznym

oraz "Po południe" - reż. Mateusz Damięcki i Modest Rudnicki, zdjęcia Andrzej Wolf.


Po dniu pełnym wrażeń Czwartkowa Prywatka u Michała w Filmowym Klimacie. Osoby, które przebiorą się za postacie filmowe otrzymają upominki! Start godz. 22.30 w klubie 4 Róże dla Lucienne. Zapraszamy!

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 268