FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Filmowa Góra; Dziś Etiudy Studenckie

                                       

Mamy już za sobą pierwsze zielonogórskie pokazy 6.FKPK Filmowa Góra 2010. W poniedziałek   obejrzeliśmy pierwszy film cyklu Nowe Kino Duńskie, wczoraj w ramach Diamenty Polskiego Kina mieliśmy okazję zobaczyć film Agnieszki Holland "Kopia Mistrza". Czas, więc na pierwsze pokazy konkursowe . Tradycyjnie rozpoczynamy od kategorii Etiudy Studenckie.Konkursy etiud zrealizowanych przez studentów szkół filmowych towarzyszą, tak festiwalom kina niezależnego, jak i tzw. profesjonalnego. Dostęp do zawodowego sprzętu filmowego, już na starcie daje studenckim etiudom nadnaturalną przewagę wśród twórców niezależnych. Z pewnością główną cechą wyróżniającą in plus, te projekty, jest też ich wysoka jakość merytoryczna. Selekcja, zawsze wymagającego ciała profesorskiego szkół filmowych, z góry gwarantuje satysfakcję twórcy i widza na określonym, wysokim poziomie.
Tegoroczny zestaw etiud, jak potwierdzają nasi widzowie ze Scen w Białymstoku, Warszawie i Supraślu, prezentują wysoki, europejski i do tego wyrównany poziom. Wybór, więc tego najlepszego będzie dla nas trudny. Przypomnijmy, że widzowie niezależnie od Jurorów wybierają swoich laureatów, suma głosów ze wszystkich Scen Filmowej Góry wyłania zwycięzcę, laureata Małego Pagórka, który otrzymuje od organizatorów nagrodę finansową wysokości 500 złotych.
W tym roku, niemal każda z kategorii ma również swojego pozaregulaminowego Patrona, który wybiera i nagradza laureata według własnego subiektywnego wyboru. {Patronem Etiud Studenckich 6.FKPK Filmowa Góra jest Klub "Alkierz", gospodarz Sceny Filmowej Góry w Supraślu. Do nagród pozaregulaminowych jeszcze wrócimy.
Być może nie wypada zwracać uwagi na którykolwiek tytuł przed zakończeniem konkursu. My jednak pozwolimy sobie w tym wypadku złamać tę zasadę, choć nie do końca. Mamy nadzieję, na wyrozumiałość, bowiem w  dzisiejszym zestawie będziemy mogli zobaczyć najnowszy film głównego laureata ubiegłorocznej Filmowej Góry Pawła Jóźwiaka-Rodana, a także etiudę autorstwa zielonogórzanina Oskara Kozłowskiego.

Ogródek 4 Róże dla Lucienne godz.21.00
6.FKPK Filmowa Góra 2010
kategoria; Etiudy Studenckie
Wstęp wolny!

MC.Człowiek z winylu reż.Bartosz Warwas (PWSFTviT)
Koniec reż.Oskar Kozłowski Sezonu (Warszawska Szkoła Filmowa)Brzydkie Esma reż.Tarasiewicz Paweł (PWSFTviT)
Brzydkie Słowa reż.Marcin Maziarzewski (WRiTv im.K.Kieślowskiego,UŚ)
Osiem reż.Artur Gortatowski  
ASAP reż.Agnieszka Woszczyńska (PWSFTviT)
Osiem9 reż. Paweł Jóźwiak-Rodan (WRiTv im.K.Kieślowskiego,UŚ)   
Nocna Zmiana reż.Małgorzata Kozera (PWSFTviT)  


 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 106