FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Dziś kolejny film z cyklu Nowe Kino Duńskie.

Przypomnijmy, że filmy Nowego Kina Duńskiego udostępnione zostały widzom Filmowej Góry dzięki uprzejmości Duńskiego Instytutu Kultury (www.dik.org.pl). W Ogródku 4 Róż o 21.00 zobaczymy film Sorena Kragh-Jacobsena "O czym ni wie nikt"O czym nie wie nikt (Det som ingen ved)
reż. Soren Kragh-Jacobsen, Dania 2008,
99 min., thriller polityczny

Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie siostra Thomasa, ten rozpoczyna prywatne dochodzenie. Z każdym dniem staje się coraz bardziej prawdopodobne, że to - zatajona przed rodziną - kariera ich ojca w służbach wywiadu mogła doprowadzić do śmierci siostry. Znajomi ojca nabierają wody w usta, ale Thomas i przyjaciółka siostry chcą dowieść prawdy za wszelka cenę. Czy Thomas wycofa się ze śledztwa w obliczu zagrożenia życia swoich najbliższych?

Soren Kragh-Jacobsen („Mifune”) należy do czołówki duńskich reżyserów i jest jednym z czterech sygnatariuszy manifestu Dogmy (obok von Triera, Vinterberga i Levringa). W roli głównej w „O czym nie wie nikt” obsadził Andersa W. Berthelsena, znanego polskiej publiczności z „Mifune” i „Włoskiego dla początkujących”.

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 106