FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Cisza przed burzą filmów. Po Animacji...

Z pewnością wielu niepokoi fakt pewnego rodzaju ciszy medialnej ,jaka w ostatnich dniach opanowała Filmową Górą. Nawet na naszym portalu. Zapewniamy Was jednak, że jest to cisza przed piękną, iście filmową burzą. Jak wielokrotnie Was informowaliśmy, większość naszych organizacyjnych sił rezerwujemy, i już w zasadzie wykorzystujemy . do festiwalowych wydarzeń jakie zdominują życie Winnego Grodu w tygodniu Finałowym 6.FKPK Filmowa Góra (21.08 - 2708.2010).

Program szczegółowy opublikujemy lada dzień, ale już teraz zapewniamy, że w Zielonej Filmowej Górze znajdzie swoje miejsce każdy, kto kocha Kino Poza Kinem.

Tymczasem nadrabiając zaległości zobaczmy jakie filmy zostały zaprezentowane naszej publiczności w kategorii Animacja, Film Eksperymentalny. Przypomnijmy tylko, że oceny filmów dokonali już widzowie wszystkich naszych Scen; Galerii Wzgórze w Bielskobiałej, Kina Pod Wiatą Łysego Pingwina w Warszawie, Klubu Alkierz w Supraślu i zielonogórskich Filmożerców odwiedzających Klub 4 Róże dla Lucienne. Listę laureatów Małych Pagórków, a więc zwycięzców konkursu publiczności,  ogłosimy tuż przed rozpoczęciem Wielkiego Finału Filmowej Góry. Wtedy, też  będzie okazja do przypomnienie sobie wszystkich filmów biorących udział w festiwalowym konkursie. Pokazy poszczególnych filmów każdej z kategorii, jednak już bez prawa do głosowania, odbywać się będą codziennie w Klubie 4 Róże dla Lucienne.

Filmy konkursowe kategorii; 2010
Animacja Film Eksperymentalny


W pętach gorsetów real. Barbara Szewczyk 22 min. - Piękna dziewczyna o imieniu Talia wybiera się w niezwykłą podróż w czasie w poszukiwaniu własnego stylu. Podążając przez kolejne epoki staje się naszą przewodniczką po fascynującej historii ubioru i obyczajów ostatnich dwóch stuleci. Talia spotyka ludzi, którzy wprowadzają ją w tajniki dawnych strojów i życia. Dziewczyna odkrywa, że ubiór to odzwierciedlenie tego, co dzieje się w danym czasie w świecie, sztuce i kulturze i przekonuje zarazem, że nie tak łatwym było niegdyś ubieranie.

Mów do mnie Misiu  real. Aleksandra Brożyna 4min. - Krótka historia opowiadająca o kilku wydarzeniach w życiu pewnego misia.

Piground real. Igor Chołda i Konrad Smoczny 2 min. - Krótka animacja opowiadająca o trzech świnkach czekających na pociąg. Znudzone upalnym popołudniem świnki czynnie eksplorują zakątki dworca Warszawa Powiśle.

Zielona Kredka  real. Jan Steliżuk
10 min. - Mama nie przyjmuje do wiadomości, że jej córka pobrudziła dłonie tęczą. Stwierdza jedynie, że dłonie są brudne i że należy je umyć. \"Ręce zafarbowane tęczą\" to element pochodzący ze świata fantazji, który w zakończeniu filmu w magiczny sposób przenika do świata realnego i staje się namacalnym dowodem na istnienie nienamacalnego... oczywiście tylko do czasu sięgnięcia po mydło.

B-1033 real. Paweł Kryszak 5 min.  - Film jest subiektywnym zapisem przebiegu pewnego eksperymentu naukowego. Anonimowy urzędnik anonimowego systemu ogląda fragment życia uwięzionej kobiety, jak miota się zamknięta w celi wraz z niemowlęciem, nie mogąc znieść jego nieustającego płaczu... Indywidualna, pełna niedopowiedzeń historia zamienia się w uniwersalną przypowieść o oprawcach i ofiarach, o kruchości pojedynczego ludzkiego życia w zetknięciu z wszechmocnym systemem.

Ukryte real. Piotr Szczepanowicz 7 min. - Dom tuż przy torach kolejowych. Mężczyzna szykujący się do kolacji, stanie się uczestnikiem wydarzenia odkrywającego niewygodną prawdę o nim samym.To kameralny film, gdzie życie toczy się nie tylko na wysokości wzroku.

The Box  real. Szymon Erdmański
1 min.- Krótki film o przygodzie z Boxem:)

Wieczór wielce osobliwy real. Kacper Zamarło
10 min.  - Krótka opowieść o traumach i fascynacjach okresu dziecięcego, oraz o ich przykrych i niebezpiecznych skutkach w życiu dorosłym.

Kiermasz storczyków real. Natalia Dziedzic 8 min.- Animacja opowiada o pasji mieszkańców pewnej nieokreślonej górzystej wsi. Ich zainteresowanie bardzo szybko zamienia się w nałóg a nawet obłęd. Zaczynają ogołacać swoją wieś z metalowych elementów... i nie mają przy tym zahamowań.

Global CO. real. Joanna Polak 6 min. - JOANNA POLAK GLOBAL CO.

Głowotok real. Joanna Engel 
5 min. - Żyjemy w czasach ogromnego nagromadzenia i intensywności bodźców. Głowotok to stan, który wielu z nas osiąga pod koniec męczącego dnia. Film jest próbą subiektywnej analizy tego zjawiska.

Zakładka Aleksandra Rodobolska  4 min.  - Animacja. Siła wyobraźni kreacji tworzenia tekstu pisanego, czytanego... i tego co się dzieje w międzyczasie.

Pozory real. Klaudia Rzeszut 1 min. - W zaciszu spokojnej kuchni, gdzie wszystko wydaje się być wedle swojego dawnego porządku - zaczynają się dziać przerażające rzeczy...

GdzieCi Kwiaty 2 real. Cezary Ciszewski 12 min. - Film w całości zrealicowany telefonem komórkowym. Przedstawia lidera grupy Łąki Łan..

the Rabbit`s Case  real. Jakub Wroński
10 min - The Rabbit`s Case to film o przyjaźni i odpowiedzialności. Jego historia opowiada o pouczającej przygodzie dwóch sympatycznych postaci - Zajączka i Wilka . Przenosi w świat w którym bajka miesza się z naszą \"ludzką\" rzeczywistością.

Niewinna zabawa real. Przemysław Tyler, Tomasz Gronowski
5 min. - Instynkty ludzi zamknięte w niewinnej formule.

Perpetuum Mobile real. Agnieszka Burszewska
7 min. - Jest to historia Konstruktora ogromnej maszyny- Perpetuum mobile, którego paja tworzenia stała się obsesją, a każda obsesja wymaga poświęcenia...

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 106