FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Filmowa Góra - powtórkowo przebojowo

Wczoraj widzieliśmy kolejny obraz Nowego Kina Duńskiego. Tym razem był to dokument "Roskilde" Ulrika Wivela na temat jednego z najsłynniejszych festiwali rockowych w Europie. Ze względu na duże zainteresowanie film zaprezentujemy ponownie w najbliższą niedzielę.Powtórkowo potraktujemy również dzisiejszy dzień. Na prośbę naszych widzów powtarzamy film Agnieszki Holland "Kopia Mistrza".


Ze względu na niesprzyjającą pogodę podczas ostatniej projekcji, byliśmy zmuszeni do pokazu w malej salce kameralnej, a film, jak zauważyli nasi Filmożercy, bezwzględnie wymaga nieco większego ekranu, choćby to był i ekran Kina Poza Kinem. Z przyjemnością przychylamy się ku tym sugestiom.  Przed filmem pokażemy wywiady z reżyserką i aktorami Diane Kruger i Edem Harrisem.

Kopia Mistrza (2006) dystrybucja: Best Film
Dwudziestotrzyletnia Anna studentka konserwatorium muzycznego, dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności zaczyna pracę u najwspanialszego i najbardziej nieprzewidywalnego artysty- Ludwiga van Beethovena . Maestro przyjmuje ją jako swoją kopistkę i tak rozpoczyna się niezwykła znajomość, która odmieni życie obojga.

O filmie Roskilde, nieco więcej przy następnej okazji.


 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 1138