FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Pokazem dla dzieci Filmowa Góra rozpoczyna swój tydzień finałowy.

Od dziś, aż do piątku w Zielonej Górze odbywać się będzie istne święto filmowe. Seanse  obywać się będą codzienne w BWA (11.00 i 18.00 - przegląd festiwali partnerskich), Ogródku 4 Róż dla Lucienne (21.00 od nidz.) i samym Klubie (12.00 Powt. wszystkich filmów konkursowych! i 16.00 - od poniedziałku spotkanie z gośćmi) W BWA, przez najbliższe trzy dni o godzinie 11.00, a więc w godzinach kiedy mamie nie należy przeszkadzać w przygotowaniu obiadu można  ze swoimi pociechami spędzić wspólnie czas przed dużym ekranem w Galetii BWA.


Aby na prawdę , każdy mógł znaleźć coś dla siebie nie można zapomnieć o pokazach dla dzieci. Seanse w zielonogórskim BWA potarzane będą w godzinach 11:00, 13:00 i 15:00.
Zaczynamy od filmu Święta Karli Charlotte Sachs Bostrup, który jest jedną z propozycji Nowego Kina Duńskiego jakie otrzymaliśmy od Duńskiego Instytutu Kultury.
W dniach 21 -27 projekcje odbywać się będą codzienne w BWA (11.00 i 18.00), Ogródku 4 Róż dla Lucienne (21.00 od niedz.) i samym Klubie (12.00 i 16.00 od pon.).

Dziesięcioletnia Karla nienawidzi atmosfery przedświątecznych przygotowań. Jej mama jest wtedy zdenerwowana i nie ma czasu dla swoich pociech. Tej zimy miarka się przebrała i Karla wyrusza w świat.

Jutro zmienimy trochę klimat. Filmy które obejrzymy są kieroawne zarówno do dzieci, jak i ich rodziców. Pokażemy filmy  w których tworzeniu uczestniczyły same dzieci.

W związku z przewodnictwem Hiszpanii w Unii Europejskiej, Instytut Cervantesa przedstawił program nakręcania filmów animowanych na temat dziecięcej wizji Europy i Europejczyków.
W ramach programu zorganizowane zostały trzy warsztaty dla dzieci w wieku 7 – 12 lat: jedno w Europie - w Krakowie, a także w Chinach i Maroku. Dzieci, o bardzo różnych korzeniach, odpowiadały będą na to samo pytanie: Kim są Europejczycy? Owocem warsztatów, w trakcie których dzieci od samego początku czynnie uczestniczyły w tworzeniu historii i rysunków, jest będzie z płytą DVD na której znajdują się trzy filmy;

Hejnalista z wieży (turlające się głowy, Krakowa)
Buscando a Rehimo (W poszukiwaniu Rehimo,Tetuana)
Un nuevo cuento chino (Nowa chińska baśń, Pekin)
Na koniec pokazu będziemy mieli dla najmłodszych film niespodziankę.

W poniedziałek o 11.00. 13.00 i 15.00 w Galerii BWA wrócimy do kina duńskiego. Tym razem będziemy mogli obejrzeć film animowanuy "Kolarz i Tancereczka".

Kolarz i tancereczka - baśń o dwóch komarach,  w reżyserti. Jannik Hastrup i Flemming Quist Moller film animowany
Opowieść o komarze Egonie, który nie bardzo umie latać. Z pomocą przyjaciół oraz dzięki swojemu sprytowi i dobremu sercu potrafi jednak dokonywać wielkich rzeczy.Od dziś, aż do piątku w Zielonej Górze odbywać się będzie istne święto filmowe. Aby na prawdę każdy mógł znaleźć coś dla siebie nie można zapomnieć o pokazach dla dzieci. Przez najbliższe trzy dni w Galerii BWA o godz.11.00 13.00 oraz 15.00 odbywać się będą seanse filmowe dla najmłodszych.


Serdecznie zapraszamy!

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 73