FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Filmowa Góra - Granie na Ekranie Druga Strona Płyty

Już dzisiaj o godz. 21.00 w ogródku letnim 4 Róże dla Lucienne odbędzie się projekcja  reportażu „Preludium” w reżyserii Leszka Ciechońskiego, który jest gościem specjalnym 6. FKPK Filmowa Góra 2010, oraz filmów „Roskilde” (reż. Ulrik Wivel) i „Głęboko z Gardła – warszawki beat-box” (reż. Kamil Wilczyński).  


Tematem przewodnim dzisiejszych projekcji FKPK Filmowa Góra jest muzyka. Od godz. 12.00 w 4 Różach ponownie wyświetliliśmy filmy rywalizujące w kategorii Granie na Ekranie, natomiast wieczorem  zapraszamy na Drugą Stroną Płyty - czyli filmy muzyczne nie biorące udziału w konkursie, jednak zdecydowanie zasługujące  na uwagę.

Gwoździem programu będzie przedpremierowy pokaz filmu „Preludium” w reż. Leszka Ciechońskiego. Jest to 40. minutowa opowieść poświęcona sytuacji polskich artystów, którzy próbują zrobić karierę w Mediolanie, światowej stolicy muzyki operowej. Główna bohaterka to niewidoma absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, która wyrusza do Mediolanu aby spróbowac swoich sił. Na miejscu poznaje innych młodych ludzi związanych z muzyką operową.


To pierwsza pozycja z dorobku Leszka Ciechońskiego,  którą będzie można zobaczyć podczas tygodnia finałowego tegorocznego festiwalu. Inne jego dzieła już jutro w 4. Różach o godzinie 16.00, podczas spotkania SZTUKA REPORTAŻU, które poprowadzi wraz z zielonogórską dziennikarką telewizyjną Aliną Suworow.

Dzisiaj pokażemy również m.in.:

Głęboko z Gardła – warszawski beat-box (reż. Kamil Wilczyński) - pierwszy w Polsce dokument poświęcony scenie beatboxowej, w tym przypadku z Warszawy. W filmie pojawia się większość lokalnych twórców: Mofo, Szogun, Tiktak, Pejot, Fet, Wig, Squeak, Janusz oraz wielu innych bohaterów, którzy opowiadają o rozwoju tej kultury w Warszawie.Roskilde  na bis (reż. Ulrik Wivel, Dania 2008) -  dokument o kultowym duńskim festiwalu muzycznym Roskilde, który cieszył się dużym zainteresowaniem podczas zeszłotygodniowej emisji w ramach cyklu Nowe Kino Duńskie.
Wstęp na wszystkie projekcje wolny. Zapraszamy!

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 144