FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Sztuka reportażu - spotkanie z Aliną Suworow i Leszkiem Ciechońskim

Wszystkich zainteresowanych sztuką reportażu telewizyjnego serdecznie zapraszamy w poniedziałek o godz. 16.00 do Sali kameralnej klubu 4 Róże dla Lucienne. Gośćmi specjalnymi spotkania SZTUKA REPORAŻU będą Alina Suworow oraz Leszek Ciechoński, którzy opowiedzą nam o swojej twórczości i pracy reżysera oraz o tym, co łączy, a co dzieli reportaż i film dokumentalny.
Początek spotkania godzina 16.00.


Jeden z reportaży Leszka Ciechońskiego, mieliśmy okazję zobaczyć już wczoraj podczas wieczornego pokazu Granie na Ekranie – druga strona płyty. Obok filmów dotyczących muzyki rockowej – "Roskilde"  i Beat Boxu – "Głęboko z Gardła" film opowiadający o drodze ambitnych polskich muzyków do występów w La Scalli "Preludium" wpisał się całkiem zgrabnie.

Program na dziś:

12.00
4 Róże dla Lucienne
sala duża
Powtórka Filmów Konkursowych:
Animacja Film Eksperymentalny

16.00
4 Róże
sala kameralna
SZTUKA REPORTAŻU
spotkanie z Leszkiem Ciechońskim i Aliną Suworow

Wybrane reportaże Aliny Suworow:

„Instruktor”. Jeden z żagańskich instruktorów nauki jazdy w prowadzi zajęcia w sposób wyjątkowo niekonwencjonalny. Nie stroni od inwektyw oraz rękoczynów w stosunku do kursantów. Historia opowiedziana w żartobliwym tonie.
Reportaż zakwalifikowany do nagrody „Grand-Press”.
„Trójka PIK” – reportaż śledczy. Dramatyczna historia trzech wzorowych, nagradzanych policjantów, którzy padają ofiarą oszczerstw, pomówień ze strony  przestępców, następnie szykanowani i oskarżani przez organy ścigania. Wszyscy zostali uniewinnieni w procesach sądowych dopiero po 10 latach.
„Kamienica widmo”. Jedna z kamienic w Kaliszu pojawia się i znika w zależności od tego, czy dwaj sprytni adwokaci mają w tym interes, czy nie…Dzięki  prawnym „kombinacjom” w kontrowersyjny sposób przejmują oni spore udziały w tej nieruchomości. Mimo ewidentnego krętactwa sąd legalizuje oszustwo. W tle – oszukani właściciele.
„Korupcja w straży” – reportaż nominowany na festiwalu reportażu„Kamera Obscura” w Bydgoszczy. Historia kilkunastu strażników granicznych, którzy zostają oskarżeni o korupcję. Przeciwko nim zeznają ich koledzy, którym udowodniono łapówkarstwo. Okazuje się jednak, że pomawiający mają z tego konkretne korzyści zapewniane przez prowadzącego śledztwo prokuratora. Reportaż śledczy.
„Jak Kargul z Pawlakiem” – humorystycznie opowiedziana historia konfliktu sąsiedzkiego w jednej ze wsi pod Gubinem. Przyjacielsko nastawieni do siebie dwaj sąsiedzi z czasem zaczynają nieprzejednaną walkę o…krowy. Wieś niepokojona jest częstymi interwencjami policji.
„Eksmisja” . Po kilkudziesięciu latach mieszkania w jednym z domów w okolicy Żagania – mieszkańcy dostają nakaz eksmisji. Okazuje się, że sąd przywrócił prawa do budynku dawno zadłużonemu właścicielowi, którym okazał się znany w okolicy bezdomny żebrak.

18.00
BWA
Retrospektywa Festiwali Partnerskich
OFF CINEMA

21.00
Ogródek  4 Róże dl Lucienne
Fundacja Filmowa  Warszawa
1.Dzieci Wermachtu
2.Epidemia Miłości
3.Filkmowa Góra the Best


 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 268