FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


FILMOŻARCIE - uczta druga

W środę 23.02.2011 o godz.19.00 Filmowa Góra zaprasza na  następną odsłonę   kina rosyjskiego w ramach Dni Konsumpcji Filmowych FILMOŻARCIE. Tym razem w nowej filmowej sali Klubu "4Róże dla Lucienne" filmożercy w ramach lutowych spotkań będą mogli skonsumować nowe kąski filmowe,  filmy: "KANDAHAR" i "I JENIEC KAUKAZU". Wstęp na projekcje jest wolny !!!


KANDAGAR

reż. Andriej Kawun

Oparta na faktach historia brawurowej ucieczki dwóch rosyjskich pilotów wziętych do talibskiej niewoli. Afganistan, rok 1995. Załoga Rosyjskiego samolotu transportowego z ładunkiem amunicji dla wojsk walczących z Talibami, zostaje zmuszona przez islamskich fundamentalistów do lądowania w Kandaharze. Kapitan i czterej członkowie załogi trafiają do niewoli. Nie wiedzą że w afgańskim piekle przyjdzie im spędzić długie miesiące, a Talibowie zażądają, by w tym czasie nauczali pilotażu islamskich bojowników. Produkcja oparta na prawdziwych wydarzeniach.


JENIEC KAUKAZU

(Kawkazskij plennik)

reż. Siergiej Bodrow

Nominowana do Oskara niezwykła opowieść o okrucieństwie, nadziei i miłośierdziu.

Dwaj rosyjscy żołnierze: młody rekrut Iwan i doświadczony weteran Sasza, po nieudanej operacji na Kaukazie wpadają w ręce muzułmańskich rebeliantów. Posłużyć mają jako karta przetargowa dla starego Abdulla-Murata, który chce wymienić ich za swojego syna przetrzymywanego przez Rosjan. Do wymiany jednak nie dochodzi. Podczas próby ucieczki Sasza ginie. Zastrzelony też zostaje przez Rosjan więziony syn Abdulla. Wydaje się, że młodego Iwana także czeka śmierć... Nominacja do Oskara, Kryształowy Glob w Karlowych Warach oraz kilkanaście innych nagród i wyróżnień.

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356