FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Jednominutówki na Filmożarciu
Najlepsze filmy i formy jednominutowe festiwalu „The One Minutes” ponownie zagoszczą w Zielonej Górze. W ramach Festiwalu Filmowa Góra i spotkań "Filmożarcie" zapraszamy do klubu "4 Róże dla Lucienne" w środę 9 grudnia 2010 o godz.19.00, wstęp wolny. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych jest polską edycją docierającego do ponad dziewięćdziesięciu krajów na świecie, a koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie festiwalu „The One Minutes”.

Jednominutówki powstały po to, by promować film jako jedną z form ekspresji i aby stworzyć przestrzeń dla młodych twórców poszukujących sposobu na zaprezentowanie własnej twórczości, również poza Internetem. Festiwal jest imprezą, która daje możliwość spotkania się w szerszym gronie miłośników filmu, podyskutowania o obejrzanych pracach.

Promując artystyczne oraz społecznie zaangażowane produkcje zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, festiwal nie tylko zdobył sobie wierną publiczność w całym kraju, ale stał się również pilnie obserwowanym konkursem filmu krótkometrażowego, dzięki czemu jednominutówkowe retrospekcje coraz częściej pojawiają się podczas większych przeglądów filmowych.
Jednominutówki otwarte są dla wszystkich – podczas festiwalu zbieramy i prezentujemy najlepsze filmy autorów zafascynowanych możliwościami eksperymentowania z obrazem, ludzi traktujących film jako jedną z form tworzenia osobistych manifestów, autorów bawiących się sytuacjami, bohaterami i ich historiami. Jedyną zasadą i wymogiem jest przesłanie nam filmu trwającego dokładnie 60 sekund.

Zapraszamy!


09.03.2011 (środa) godz.19.00

klub muzyczno artystyczny "4 Róze dla Lucienne"

Zielona Góra, Stary Rynek 17

tel.68 325 50 93

www.4roze.pl


projekcje odbywają się w ramach partnerskiego Festiwalu Filmowa Góra

www.filmowa-gora.pl

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356