FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Filmożarcie z Platige Image
Podczas środowego Filmożarcia 12 października 2011 o godz.20.00 w klubie "4 Róże dla Lucienne" zobaczymy produkcje firmy Platige Image. Znacie ich dobrze, najlepsi animatorzy w Polsce, tworzą fantastyczne animacje, spoty reklamowe i niezależne produkcje. Platige Image bo o nich tu mowa to warszawska firma, której mózgiem jest znany dobrze Tomasz Bagiński, grafik, animator, samouk.

Debiutem Bagińskiego był krótkometrażowy film "Katedrą" który w 2002 roku zdobył główną nagrodę na największym festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH, a rok później nominację do Oscara w kategorii krótki film animowany.W firmie pracuje oczywiście wielu innych utalentowanych grafików oraz wielu freelancerów, którzy współpracują z firmą gdy jest taka potrzeba. Projekcje na najbliższym Filmożarciu to podsumowanie najciekawszych prac jakie Platige Image wykonała ostatnio.Tytuły na Filmożarciu:

Laska
Kinematograf
Lekcja nieskoñczonooeci
Moloch
Wielka ucieczka
Undo
Sztuka spadania
Katedra
Mantis
Miasto Ruin
Animowana historia Polski
ANIMOWANY
PRZEWODNIK PO POLSKIM SUKCESIE
MOVE YOUR IMAGINATION


Powstanie Warszawskie pokazało światu, że wolność jest warta wszelkiej ofiary. Ci ludzie, którzy oddali w nim życie pokazali innym, że trzeba walczyć do końca i dzięki temu Niemcy przegrali wojnę dzięki temu mamy jeszcze wiarę w wolną Polskę. Wy tym filmem wprowadzacie w błąd cały świat co do historii narodu polskiego. W powstaniu zginęło ok. 200 tys Polaków. Getto, które tak lansujecie w mediach, nie istniało już rok czasu od 1943, bo wtedy było zniszczone.


 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 78