FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Kondolencje Prezydenta Rosji Dmitrij Miewiediewa

Prezydent Rosji Dmitrij Miewiediew i Kancelaria Prezydenta Rosji złożyła kondolencje w dniu 12.10.2010 organizatorom Festiwalu Filmów Rosyjskich Wisła, którzy stracili w katastrofie lotniczej przyjaciół.


W dniu wczorajszym dyrektor Festiwalu Małgorzata Szlagowska  Skulska otrzymała telefon z Kancelarii Prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa z kondolencjami i wyrazami współczucia.

W katastrofie lotniczej zginęli przyjaciele organizatorów Festiwalu Wisła i Festiwalu Sputnik.
Zmarły tragicznie  Andrzej Kremer Wiceminister Spraw Zagranicznych 22 kwietnia uroczyście planował przywitać rosyjską publiczność podczas otwarcia Festiwalu Wisła, na otwarcie Festiwalu zapowiadał również swoją obecność Pan Mariusz Handzlik Podsekretarz Stanu Kancelarii Prezydenta RP

Organizatorzy poświęcają 3. Festiwal Filmów Polskich „Wisła” w Moskwie Andrzejowi Kremerowi, Podsekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej oraz pozostałym ofiarom katastrofy lotniczej, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

Pan Andrzej Kremer był szczególnie związany zarówno z Festiwalem „Wisła”, jak i z Festiwalem Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Dzięki jego nieocenionej pomocy obydwa wydarzenia mogły nabrać takiego rozmachu i blasku. Z organizowanymi przez Fundację Wspieram i Europejską Agencję Reklamową Festiwalami związani był także Mariusz Handzlik, Podsekretarz Stanu Kancelarii Prezydenta RP, Dariusz Jankowski, pracownik Biura Obsługi Kancelarii Prezydenta RP oraz ks. bp gen. dywizji Tadeusz Płoski, ordynariusz polowy WP.

Katastrofa lotnicza w Smoleńsku uderzyła bezpośrednio w sprawy organizacyjne Festiwalu „Wisła”. Wydarzenie to nie tylko straciło ważnych i oddanych jego organizacji ludzi, ale także materiały, które miały być wyświetlone podczas pokazów kinowych. Samolotem, który uległ katastrofie leciały bowiem wszystkie kopie filmowe, które miały być pokazane w sekcji konkursowej Festiwalu, także wszystkie materiały drukowane (plakaty, ulotki, Programy etc.).
Dyrektor Festiwalu, Małgorzata Szlagowska-Skulska osobiście żegnała się z osobami, które 10 kwietnia wyleciały rządowym samolotem w swój, jak się okazało, ostatni lot.

Składamy wszystkim ofiarom sobotniej katastrofy hołd i cześć. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Pozostajemy z głębokim żalem i smutkiem w sercu - Organizatorzy Festiwalu "Wisła".

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356