FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Bielsko Biała - program

WIĘCEJ INFO NA PLAKATACH I ULOTKACH ORAZ POD TEL. 509146213 LUB 338122705

OD 15 LIPCA DO OSTATNIEGO WEEKENDU SIERPNIA

W CZWARTKI PIĄTKI I SOBOTY OD GODZ.19.00

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują Mały Pagórek (500 złotych od głównego organizatora. W ostatnim ÓSMYM pokazie walczą o Duży Pagórek (1000zł) czyli tytuł najlepszego z najlepszych)

ORAZ O NAGRODĘ SPECJALNA GALERII WZGÓRZE UFUNDOWANĄ PRZEZ STOWARZYSZENIE "KOMINY POLSKIE" I FIRMĘ

" KOMINFLEX" Z PSZCZYNY


15 lipca czwartek początek godz 19.00
INAUGURACJA

Pokazy Konkursowe /P.K /GODZ .19.00

kategoria I Etiudy Studenckie

Już tradycją się staje, że ta kategoria zamyka się w bardzo dobrym zestawie konkursowym gwarantującym zaciętą walkę. Konkursy etiud zrealizowanych przez studentów szkół filmowych towarzyszą, tak festiwalom kina niezależnego, jak i tzw. profesjonalnego. Dostęp do zawodowego sprzętu filmowego, już na starcie daje studenckim etiudom nadnaturalną przewagę wśród twórców niezależnych. Z pewnością główną cechą wyróżniającą in plus, te projekty, jest też ich wysoka jakość merytoryczna. Selekcja, zawsze wymagającego ciała profesorskiego szkół filmowych, z góry gwarantuje satysfakcję twórcy i widza na określonym, wysokim poziomie.

16 lipca piątek / P.K./ godz.19.00
kategoria II Granie Na Ekranie

GRANIE NA EKRANIE - to nowa kategoria Filmowej Góry w której zmagać się będą twórcy niezależni naszego festiwalu. Do udziału w niej organizatorzy zapraszają reżyserów, którzy na bohaterów swoich filmów wybierają fascynatów muzyki. W tej kategorii mogą znaleźć się filmy dokumentalne, bądź fabularne, opowiadające o muzykach, festiwalach i innych wydarzeniach muzycznych, bez względu na preferowany styl muzyki. Uwaga! Konkurs nie dotyczy teledysków. Do nadsyłania swoich dzieł filmowych w tej kategorii organizatorzy zapraszają wszystkich filmowców którzy kochają swoje obiektywy kierować w stronę szeroko pojętego świata muzyki. Ta kategoria jest też zamierzonym ukłonem Filmowej Góry w stronę bratniego Międzynarodowego Festiwalu Rockowego „ROCK NOCĄ” (www.rock-noca.pl). Fundacja „Kombinat Kultury” jest głównym organizatorem obu tych festiwali, nota bene wspierających się na co dzień w swych prezentacjach i wszelkich działaniach organizacyjnych. Do tej pory komisja kwalifikacyjna FG była niejednokrotnie zmuszana do odrzucania filmów opowiadających o zespołach, muzykach, festiwalach muzycznych itp. Nie dlatego, że były to filmy złe. Lecz ze względu na niezwykle mocną konkurencję jaka od lat panuje w fazie eliminacyjnej kategorii „Dokument i Paradokument” do której, te filmy zazwyczaj były zgłaszane. Patrząc statystycznie – głównymi laureatami Filmowej Góry byli zazwyczaj dokumentaliści. A, to oznacza, że w tej dziedzinie trudno przebić się filmom opowiadającym, na przykład – o radości grania.

17 lipca Sobota GODZ. 19.00
POKAZY KINA DUŃSKIEGO I

"Nie bój się o mnie"

Nie bój się mnie (Den du frygter) reż. Kristian Levring, Dania 2008, 95 min., dramat/thriller Michael przechodzi trudny okres w życiu. Przykładny dotąd mąż i ojciec, traci poczucie celu i wartości jakichkolwiek działań. Gdy nadarza się okazja wzięcia udziału w testach klinicznych nowego leku antydepresyjnego, Michael nie waha się ani chwili. Niestety, z powodu zaskakujących skutków ubocznych zażywania leku, testy kliniczne zostają przerwane. Michael kontynuuje terapię na własną rękę. Sprawy rodzinne wymykają się spod kontroli. Znakomita obsada aktorska: Ulrich Thomsen („Bracia”, „Jabłka Adama”) w roli Michaela; Paprika Steen („Festen”, „Idioci”, „Tylko ona”, „Otwarte serca”) w roli jego żony oraz Lars Brygmann („Strasznie szczęśliwi”, „Za przyzwoleniem”, „Biała noc”) jako lekarz. Reżyser Kristian Levring jest jednym z czterech sygnatariuszy manifestu Dogmy (obok von Triera, Vinterberga i Kragh-Jacobsena).

22 lipca czwartek /P.K./godz. 19.00
kategoria III Animacja,Eksperyment

To oczywiste że nie sposób ostatecznie skonstatować warunków prezentacji konkursowych dla twórców, którzy na co dzień po prostu materializują własną wyobraźnię. Filmowym grzechem byłaby próba narzucenia jakichkolwiek ograniczeń filmowcom, którzy dla zobrazowania swoich najbardziej surrealistycznych wizji, z podziwu godną swobodą, potrafią wykorzystać każdą formę prezentacji filmowej. Zarówno animację komputerową, jak i poetycką etiudę, tak teledysk, jaki fabułę czy dokument. Nie śmielibyśmy w jakikolwiek sposób ograniczać potencjału twórczego, tych którzy dla uzyskania oryginalnego i mocnego efektu na ekranie, nauczyli się wręcz artystycznie żonglować najbardziej wymyślnymi technikami przekazu medialnego. Widza natomiast pozyskują poprzez swobodne narzucanie swoim dziełom dowolnego charakteru - żartobliwej animacji jak i filmowemu performance, natchnionej ideologicznie projekcji, jak i abstrakcyjnym kolażom video. Cóż, laikom może się wydawać, że propagujemy artystyczny anarchizm w kinie, ale my wiemy, że nie zbadane do końca obszary postrzegania gwarantują podwójną dawkę doznań. Jako organizatorzy festiwalu prosimy twórców ANIMACJI i FILMU EKSPERYMENTALNEGO, tylko o jedno. Proszę przysyłajcie nam swoje dzieła w formatach, które będziemy umieli wyemitować naszym widzom.

23 lipca piątek /P.K./ GODZ 19.00
kategoria IV Komedia, Humor, Pastisz

Filmy tej kategorii są nieco zaskakującym widzów i jurorów Filmowej Góry “, już od jakiegoś czasu, objawem” polskiego kina offowego. Śmiechu bowiem w komediowych prezentacjach , jest tyle co kot napłakał. A przecież dowcipu w kinie niezależnym nie brakuje. Choćby i w dokumencie. Poza tym jakby nie patrzeć, to polski off narodził się właśnie na bazie pastiszy i pełnych oryginalnego humoru przeróbek kina zachodniego. Kto wie może tego rodzaju wyzwania nikt poważnie nie traktuje? Cóż zobaczymy każda kolejna edycja jest Filmowej Góry, jest niezłym sprawdzianem dla twórców niezależnych komedii. Miejmy nadzieję, że w tym roku widzowie, będą mieli się z czego śmiać.

24 lipca sobota godż. 19.00
POKAZY KINA DUŃSKIEGO II

"O czym nie wie nikt"

O czym nie wie nikt (Det som ingen ved) reż. Soren Kragh-Jacobsen, Dania 2008, 99 min., thriller polityczny Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie siostra Thomasa, ten rozpoczyna prywatne dochodzenie. Z każdym dniem staje się coraz bardziej prawdopodobne, że to - zatajona przed rodziną - kariera ich ojca w służbach wywiadu mogła doprowadzić do śmierci siostry. Znajomi ojca nabierają wody w usta, ale Thomas i przyjaciółka siostry chcą dowieść prawdy za wszelka cenę. Czy Thomas wycofa się ze śledztwa w obliczu zagrożenia życia swoich najbliższych? Soren Kragh-Jacobsen („Mifune”) należy do czołówki duńskich reżyserów i jest jednym z czterech sygnatariuszy manifestu Dogmy (obok von Triera, Vinterberga i Levringa). W roli głównej w „O czym nie wie nikt” obsadził Andersa W. Berthelsena, znanego polskiej publiczności z „Mifune” i „Włoskiego dla początkujących”. Filmy udostępnione dzięki Duńskiemu Instytutowi Kultury www.dik.org.pl

29 lipca /P.K./ GODZ 19.00
kategoria V Dokument i Paradokument

O twórcach filmu dokumentalnego wypada wypowiadać się z ogromnym szacunkiem. Tu nie wystarcza umiejętność filmowania. Specyfika realizacji opowieści filmowych o kosmosie ludzkich przeżyć polega na sztuce zrozumienia, niebezpiecznie zmiennej, mentalności ludzkiej. Osoby podejmujące ciężar trudności i odpowiedzialności FILMU DOKUMENTALNEGO łączą umiejętności subtelnego kontaktu z bohaterami swoich filmów z bezwzględnymi prawami ich tajemnic w przekazie publicznym. Niewątpliwie filmy tej kategorii posiadają największy bagaż ludzkich emocji. Czekamy na dokumenty reportaże, i intrygujące sondy, a nawet... programy telewizyjne. Po prostu DOKUMENT i PARADOKUMENT.

30 lipca piątek /P.K./ GODZ.19.00
kategoria VI Profilaktyka społeczna

Nie obchodzi nas czy filmy, spoty, reportaże, czy teledyski przedstawiające problemy alkoholizmu, narkomanii, dziecięcej prostytucji, AIDS… powstały na zlecenie, czy z potrzeby serca. To bardzo delikatne i wciąż otwarte problemy, o których najchętniej byśmy nie słuchali, o oglądaniu nie wspominając. A, nie! Postrzegajmy panoramicznie na życie społeczeństwa w jakim żyjemy. Ze wszystkimi ciemnymi jego stronami. Nie zapominajmy o problemach, które nas również dotyczą. Bo, to być może pomoże niejednej osobie dostrzec promień nadziei - sposób na rozwiązanie pozornie przegranych spraw.

31 lipca sobota godz.19.00
POKAZY KINA DUŃSKIEGO III

"Płomień i Cytryna"

Płomień i Cytryna (Flammen & Citronen) reż. Ole Christian Madsen, Dania 2008, 130 min., dramat/film wojenny Kopenhaga, rok 1944. Dania znajduje się pod okupacją nazistów. Płomień i Cytryna są członkami duńskiego ruchu oporu. Ich zadaniem jest rozprawienie się z kolaborantami. Gdy Płomień otrzymuje polecenie zabicia swojej kochanki, kurierki Ketty, zaczyna kwestionować rozkazy. W gąszczu zależności i tajemnic niełatwo zorientować się kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Film oparty na faktach. Wspaniałe zdjęcia i efekty specjalne. Współczesną Pragę i Kopenhagę, gdzie kręcono film, przemieniono - dzięki obróbce komputerowej - w Kopenhagę lat czterdziestych. W roli Cytryny wystąpił rewelacyjny Mads Mikkelsen, znany z „Casino Royale”, „Jabłek Adama” i „Tuż po weselu”.

Filmy udostępnione dzięki Duńskiemu Instytutowi Kultury www.dik.org.pl

Program na miesiąc sierpień:

6. Festiwal Kino Poza Kinem FILMOWA GÓRA Scena w Bielsku-Białej, Galeria WZGÓRZE

5 sierpnia godz. 19.00 ostatnia kategoria konkursowa Fabula Rasa
FILMY KONKURSOWE

Spowity reż. Mateusz Placek 25 min. 5 sek. - Bohater staje się ofiarą \"prawa serii\", które doprowadza do jego upadku. Wymykanie się rzeczywistości spod jego kontroli powoduje dezorientacje i pogłębia poczucie zagubienia. W tym momencie rozpoczynają się dyskusje o motywach zaginięcia bohatera. Czy nie radził sobie z rzeczywistością, czy może celowo ukrył się przed światem? Może presja i oczekiwania kariery spowodowały w nim gwałtowną przemianę? W tle odbywa się także dyskusja na temat postępującego procesu informatyzacji i inwigilacji świata. Co raz większy natłok informacji, których jednostka nie jest w stanie ogarnąć powoduje chaos i poczucie zagubienia.

Wyłączność reż. Krzysztof Szot 14 min. - ekranizacja opowiadania popularnego izraelskiego pisarza Etgara Kereta. To mroczna historia o uczuciu, które zmusza zaślepionych nim ludzi do irracjonalnych zachowań. Laura, po kilku latach związku, nagle odchodzi bez słowa wyjaśnienia. Szymon stara się ją odnaleźć, żeby pojąć ? dlaczego. Jednak dziewczyna robi wszystko, żeby nie dopuścić do konfrontacji. Ostatecznie los po raz kolejny splata ich drogi. Tym razem - po raz ostatni.

Marlin Matt Dworzanczyk 17 min. - Kiedy porywanie osieroconych w wojnie dzieci okazuje się planem nieudanym, jedyna nadzieja Marlin?a na odzyskanie pamięci jego dzieciństwa leży w Fawn, malej dziewczynce która wierzy, ze staruszek jest Świętym Mikołajem.

Nędza reż. Filip Rudnicki 40 min. - Adaptacja opowiadania Wojciecha Kuczoka pt. \"Zianie\". Krystyna Nędza (Iwona Bielska) jest nauczycielką polskiego w poślednim gimnazjum. Wśród uczniów ma opinię wyjątkowej jędzy, ale w rzeczywistości to osoba niezwykle sentymentalna. Podkochuje się w Januszu (Jacek Romanowski) ? nauczycielu fizyki, z którym przeżyła kilka upojnych chwil na studenckim wypadzie w góry. Nędza pielęgnuje tamte wspomnienia i coraz bardziej dziwaczeje w swoim staropanieństwie. W końcu postanawia wykonać pierwszy krok?

Daj popatrzeć! Reż. Sylwia Szczepańska / Nikodem Wojciechowski 16 min.

Escalerasueno reż. Krzysztof Wiemann 11 min. - Film opowiada o młodej dziewczynie, o imieniu Jenny, która zagubiła się w świecie umarłych. Nie wiedząc o swoim stanie ducha próbuje odbudować relacje ze swoją Matką, która zostawiła ją, gdy ta miała 5 lat.

W białej kopercie reż. Stanisław Białoskórski 2 min. - Poetycka historia porzuconej koperty. P

Pobaw się ze mnną reż.Piotr Sułkowski 18 min. - W uczucie dwojga młodych ludzi wkracza ktoś trzeci. Siła Siergieja jednocześnie fascynuje i budzi lęk w Oli, która postanawia podjąć wyzwanie rzucone przez tajemniczego mężczyznę.

Tam i z powrotem

reż.Michał Baczuń, Jacek Drofiak 22 min. - Rok 1985, Herbert Laut jest śmiertelnie chory. Jedyną szansą na przeżycie, jaką oferować mu może medycyna, jest zawieszenie funkcji życiowych i oczekiwanie w stanie kriostazy na lek. Po pewnym czasie Laut zostaje wybudzony, ale rzeczywistość jaką zastaje okazuje się dla niego nie do zniesienia. Tempo życia jest absurdalne, doskwiera przeludnienie. Jednak i na taką niedogodność znajduje się pewien sposób?

Rola reż. Nikodem Wojciechowski 10 min. - Każdy odgrywa w życiu różne role. Bywamy dziećmi i rodzicami, wrogami i kochankami, gardzi się nami, kiedy indziej stajemy się czyimś wzorem. Czasem przychodzi nam to łatwo, innym razem odpowiedzialność nas przerasta i przestajemy czuć się dobrze w swojej skórze - jak superbohater, który marzył o tym, by być człowiekiem.

6 sierpnia godz.19.00
wybór 3 z 7 najlepszych filmów festiwalowych laureatów konkursu w Bielsku-Białej

nominowanych do małych pagórków w trakcie festiwalu przez bielskich kino maniaków .

Wybór najlepszego filmu nominowane przez bielską publiczność

DO NAGRODY SPECJALNEJ GALERII WZGÓRZE UFUNDOWANEJ PRZEZ

STOWARZYSZENIE "KOMINY POLSKIE" I FIRMĘ

" KOMINFLEX" Z PSZCZYNY

ogłoszenie zwycięzcy sceny bielskiej w ostatnim tygodniu festiwalu

7 sierpnia sobota godz.19.00
POKAZY KINA DUŃSKIEGO IV

Dwa światy (To Verdener) reż. Niels Arden Oplev, Dania 2008, 108 min., dramat Sara i jej rodzina są wyznawcami Jehowy. Dziewczyna, serdeczna i pełna empatii, należy do najgorliwszych świadków i zapowiada się na zdolnego werbownika. Pewnego dnia poznaje chłopaka spoza kręgu wyznawców Jehowy i zakochuje się w nim z wzajemnością. Sara staje przed niełatwym wyborem Teis czy rodzina. Kontynuacja romansu oznacza zerwanie więzów z najbliższymi.Opowieść o dorastaniu i trudnych życiowych wyborach. Niebanalne osadzenie fabuły w kręgu świadków Jehowy. Niels Arden Oplev wyreżyserował także Millenium: Mężczyżni, którzy nienawidzą kobiet - ekranizację powieści szwedzkiego powieściopisarza Stiega Larssona. Filmy udostępnione widzom Filmowej Góry dzięki uprzejmości Duńskiego Instytutu Kultury. www.dik.org.pl

12 SIERPNIA CZWARTEK GODZ.19.00
POKAZY KINA DUŃSKIEGO V

Roskilde (Roskilde) reż. Ulrik Wivel, Dania 2008, 99 min., dokument Film dokumentalny o kultowym duńskim festiwalu muzycznym Roskilde. Film udostępniony widzom Filmowej Góry dzięki uprzejmości Duńskiego Instytutu Kultury. www.dik.org.pl

13 SIERPNIA PIĄTEK GODZ 19.00
POKAZY KINA DUŃSKIEGO VI

"Kolarz i tancereczka" - baśń o dwóch komarach (Cykkelmyggen og Dansemyggen) reż. Jannik Hastrup i Flemming Quist Moller, Dania 2007, 79 min., film animowany Opowieść o komarze Egonie, który nie bardzo umie latać. Z pomocą przyjaciół oraz dzięki swojemu sprytowi i dobremu sercu potrafi jednak dokonywać wielkich rzeczy. Film udostępniony widzom Filmowej Góry dzięki uprzejmości Duńskiego Instytutu Kultury. www.dik.org.pl

14 SIERPNIA SOBOTA GODZ.19.00
POKAZY KINA DUŃSKIEGO VII

Święta Karli (Karlas Kabale) reż. Charlotte Sachs Bostrup, Dania 2007, 92 min., film fabularny Dziesięcioletnia Karla nienawidzi atmosfery przedświątecznych przygotowań. Jej mama jest wtedy zdenerwowana i nie ma czasu dla swoich pociech. Tej zimy miarka się przebrała i Karla wyrusza w świat. Filmy udostępnione widzom Filmowej Góry dzięki uprzejmości Duńskiego Instytutu Kultury. www.dik.org.pl

19 SIERPNIA CZWARTEK GODZ 19.00
Diamenty Kina Polskiego;

Agnieszka Holland "Kopia Mistrza" (2006)

Dwudziestotrzyletnia Anna studentka konserwatorium muzycznego, dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności zaczyna pracę u najwspanialszego i najbardziej nieprzewidywalnego artysty- Ludwiga van Beethovena . Maestro przyjmuje ją jako swoją kopistkę i tak rozpoczyna się niezwykła znajomość, która odmieni życie obojga. Film udostępniony dzięki uprzejmości dystrybutora filmu - "Best Film".

20 SIERPNIA PIĄTEK GODZ. 19.00
Retrospektywa festiwali partnerskich Filmowej Góry; Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych Wyścig Jaszczurów, to konkurs filmów niechcianych przez młode pokolenie. Kilka lat temu młodzi filmowcy i menagerowie kultury postanowili odwdzięczyć się ich dotychczasowym promotorom i postanowili, iż na wielu festiwalach będą mogli pokazywać swoje filmy wyłącznie twórcy, którzy nie skończyli 35 roku życia. Wyścig Jaszczurów jest jednym festiwalem w Europie Środkowo-Wschodniej, który udowadnia nonsens tych pomysłów. . Filmy konkursowe są ocenione jedynie przez publiczność, która w wyniku głosowania przyznaje nagrodę Złotego Jaszczura. Natomiast by nie tworzyć sztucznego getta wiekowego działa również jury młodzieżowe, które przyznaje Studenckiego Jaszczura. Podczas dotychczasowych dwóch edycji Festiwalu swoje filmy zaprezentowali 50., 60. i 70. -latkowie. Znależli się wśród nich mi.in. Janusz Kłosiński znany wszystkim z roli Józia śpiewaka w Rejsie Marka Piwowskiego, Franciszek Dzida - będący pierwowzorem tytułowego bohatera filmu Amator Krzysztofa Kieślowskiego, czy Witold Świętnicki jeden z pionierów kina niezależnego w Polsce, znany również jako autor Filmu Golasy.

W programie: -LUDMIŁA, reż, Bohdan Kezik (77lat), 37min. -NARODZINY WOLNOśCI, reż, Jerzy Jernas (53lata), 45 min. -MATKA BERZA, reż., Witold Świętnicki (50lat), 49 min. -POTĘGA MALARSTWA, reż., Jacek Kasprzycki (60lat), Tamara Sorbian-Kasprzycka (58 lat), 5 min.

www.jaszczury.pl

21 SIERPNIA SOBOTA GODZ 19.00
Diamenty Kina Niezależnego;

-Fikcyjne Pulpety reż. Wojciech Koronkiewicz 35 min.

Fikcyjne Pulpety - film offowy z 1996 roku w reżyserii Wojciecha Koronkiewicza. Scenariusz filmu jest oparty na podstawie kultowego filmu Pulp Fiction produkcji amerykańskiej w reżyserii Quentina Tarantino. W filmie zobaczymy kilku z prekursorów kina niezależnego w Polsce. Wystąpią między innym Piotr Krzywiec, Kos Laksa, Jerzy Zińczuk. -Marco P. I Złodzieje Rowerów" reż. Bodo Kox 40 min. Bodo Kox to kolejna ważna postać dla historii polskiego kina niezależnego. Tym razem reprezentuje Wrocław. Bodo Kox początkowo współpracował z braćmi Matwiejczykami. Marco P... jest jednym z jego pierwszych i jak do tej pory najważniejszych filmów. O filmie; Marco jest entuzjastą kolarstwa. ściślej mówiąc, jest fanatykiem kolarstwa. Pewnego dnia żli złodzieje kradną jego ukochany rower. Marco postanawia na własną rękę odnależć złoczyńców i srogo ich ukarać...

-Dzień w Którym Umrę reż. Grzegorz Lipiec prod.Sky Piastowskie 50 min. I w końcu film twórców legendarnego "Że Życie Ma Sens" (2000). Grzegorz Lipiec i zielonogórska grupa Sky Piastowskie dzięki temu filmowi jako pierwsi niezależni twórcy trafili do dystrybucji kinowej. Dzień w Którym Umrę jest ich kolejnym filmem. O filmie: Bohater postanawia zdjąć swoje maski i żyć poza schematami i normami społecznymi. Zmiany w swoim życiu zaczyna od fryzury… Film był prezentowany na antenie TVP 2 i według badań telemetrycznych obejrzało go ponad milion widzów. Film wygrał Konkurs Kina Niezależnego w Gdyni i otrzymał Złotą Kaczkę za najlepszy film offowy 2005 roku. Nagrody:GRAND PRIX 2004 Gdynia, w Konkursie Kina Niezależnego XXIX FPFF; ZŁOTA KACZKA 2004 miesięcznika FILM za najlepszy film niezależny; GRAND PRIX 2005 Wrocław, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego YOUNG FILM FESTIVAL

26 SIERPNIA CZWARTEK GODZ.19.00
Przegląd Festiwali Partnerskich Filmowej Góry;

OKFA im. prof. Henryka Kluby – Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych.

OKFA Od 55 lat z życzliwością i dumą prezentuje dorobek twórców z kręgu amatorskiego (czytaj: przeciwieństwo profesjonalnego) ruchu filmowego. W ostatnich latach OKFA poszukując nowego wizerunku i spełniając oczekiwania środowiska wprowadza kolejne zmiany – w nazwie, programie i wreszcie regulaminie. Od tego roku jest to także Konkurs dla studentów szkół filmowych. Organizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Federacja Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce. www.okfa.ckis.konin.pl

w pokazie między innymi;

-Po cud (dokument) - Jarosław Sztandera – Grand Prix 50.OKFA 2004 -Jutro (dokument) - Bartosz Kruhlik - Grand Prix 55.OKFA 2009 -Mila ( fabuła) - Piotr Ryczko - I Nagroda 53. OKFA 2007 -Portret Ewy ” ( fabuła) - Przemysław Filipowicz – I Nagroda 54. OKFA 2008 -Pomiędzy (fabuła) - Anna Kasperska i Michał Stenzel – II Nagroda 55.OKFA 2009 -Mieszkańcy (animacja) - Arkadiusz Zub – I Nagroda 55. OKFA 2009 - Bywa za późno (animacja) - Piotr Grudziel – najlepsza animacja 53. OKFA 2007

27 Sierpnia piątek Godz. 19.00
POKAZY KINA DUŃSKIEGO VIII

Kandydat (Kandidaten) reż. Kasper Barfoed, Dania 2008, 94 min., thriller Jonas Bechmann jest młodym, dobrze rokującym adwokatem i synem znanego prawnika. Gdy ojciec ginie w tajemniczych okolicznościach, Jonas próbuje wyjaśnić okoliczności jego niespodziewanej śmierci. Prywatne śledztwo nabiera tempa, gdy sam Jonas zostaje podejrzany o brutalne morderstwo nieznajomej dziewczyny. Czy Jonas ulegnie szantażom? Kto stoi za śmiercią ojca i co wydarzyło się feralnej nocy, po której Jonas budzi się w pokoju hotelowym obok martwej kobiety? W roli głównej, doskonale znany polskiej widowni, Nikolaj Lie Kaas („Jabłka Adama”, „Rekonstrukcja”, „Bracia”, „Idioci”). Filmy udostępnione widzom Filmowej Góry dzięki uprzejmości Duńskiego Instytutu Kultury. www.dik.org.pl

28 SIERPNIA Sobota GODZ.19.00
Pokaz laureatów 6.FKPK Filmowa Góra 2010 wybranych przez Jury w Zielonej Górze (m.in. Grand Prix) oraz filmy wyróżnione przez Patronów danych kategorii.

Wręczenie NAGRODY SPECJALNEJ "GALERII WZGÓRZE" UFUNDOWANEJ PRZEZ STOWARZYSZENIE

"KOMINY POLSKIE" I FIRMĘ

" KOMINFLEX" Z PSZCZYNY

Dla najlepszego Filmu Festiwalu wybranego przez publiczność sceny Bielskiej

Uroczyste zakończenie Festiwalu

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:





Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 188