FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Zielona Góra - info o mieście
Atutem zielonogórskich okolic jest liczna sieć pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. Usługi turystyczno-rekreacyjne na tym obszarze świadczą: Muzeum Etnograficzne w Ochli, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, Stadnina Koni „Podkowa”, Stadnina Koni na Lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie. Wymienione placówki z powodzeniem zaspokajają potrzeby przyjezdnych, którzy szukają wypoczynku, spokoju, świeżego powietrza i dobrej kuchni oraz mocnych wrażeń. Takich jak: skoki na spadochronie, przelot samolotem lub na motolotni i pokazy akrobacji lotniczej. Mimo zatracenia pierwotnie rolniczego charakteru gminy i rozbudowy jej infrastruktury, gminne osady zachowały nadal wygląd i urok cichych podmiejskich miejscowości, gdzie wśród mozaiki łąk, lasów i pól króluje zieleń, a przede wszystkim spokój.
Bardzo ciekawą ofertą turystyczną jest możliwość zwiedzenia rezerwatu „Zimna Woda” w pobliży Kiełpina i Zatonia oraz lasu dębowego w okolicach Krępy. W okolicy Starego Kisielina znajduje się leśna ścieżka edukacyjna dla dzieci i młodzieży przygotowana przez Nadleśnictwo Przytok. Gmina Zielona Góra położona jest na skrzyżowaniu ważnych krajowych arterii komunikacyjnych i ma dobre połączenia drogowe z miastem.
W czasie miesięcy letnich, zielona góra jest również sceną zmagań filmowych. Festiwal Filmowy Filmowa Góra Kino Niezależne, zakładając możliwie najłatwiejszą dostępność dla ludzi, organizuje swoje projekcje w samym centrum Zielonej Góry. Na Zielonogórskiej starówce, w historycznym centrum miasta, pod ratuszem, ustawiany jest ekran, a także miejsca dla widzów. Dzięki wielkiej życzliwości mieszkańców naszego miasta, scena festiwalowa nie jest zatorem w arteriach miasta, ale kolejnym przystankiem, w czasie wieczornych spacerów, zwiedzania lokali rozrywkowych.
Zapraszamy więc wszystkich, aby stali się integralną częścią tego niebywałego filmowego środowiska.

Strona miasta

 


 

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 106