FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Zielona Góra - miejsce pokazów
Zielona Góra - Scena Macierzysta FKPK Filmowa Góra.
W miesiącach letnich każdego roku zakładając możliwie najłatwiejszą dostępność dla ludzi, Filmowa Góra organizuje swoje projekcje w samym centrum Zielonej Góry. Na Zielonogórskiej starówce, w historycznym centrum miasta, pod ratuszem przy Letnim Ogródku Klubu muzyczno-artystycznego
4 Róże dla Lucienne” rusza Scena Główna FKPK Filmowa Góra. Bezpłatne pokazy festiwalowe odbywają się w każdy poniedziałek, wtorek, środę i czwartek.


FILMOWA GÓRA jest integralną częścią EUROPEJSKICH OGRODÓW SZTUKI – międzynarodowej inicjatywy kulturalnej. Poza Filmową Górą na tej samej scenie w ramach EOS-u realizowane są, także inne projekty kulturalne (Róże Jazz Festival, Okna Wyobraźni, Zonart).
Wszystkie działania pilotowane są rzez Fundację Rozwoju Kultury KOMBINAT KULTURY oraz Klub Muzyczno-Artystyczny 4 RÓŻE DLA LUCIENNE.Tegoroczny finał 6. edycji festiwalu trwać będzie od 21 do 27 sierpnia, a projekcje odbywać się będą w zielonogórskiej galerii BWA oraz w Klubie i Ogródku 4 Róże dla Lucienne.

Mamy nadzieję, że Ci, którzy przybędą na deptak śledzić artystyczne rozgrywki na letniej scenie, poczują tę samą radość, jaką nam, autorom przedsięwzięcia, przyniosła twórcza praca nad przygotowaniem tego projektu. Zapewniamy, że dla wszystkich miłośników nie tylko filmu, ale i muzyki, poezji i innych dziedzin sztuki, która może zakwitnąć w sercu miasta, będą to niezapomniane letnie wieczory, a dla Zielonej Góry staniemy się wspólnie jednym z ważniejszych wydarzeń stanowiących o bogactwie kulturalnym naszego regionu. Dzięki wielkiej życzliwości mieszkańców naszego miasta, scena festiwalowa nie jest zatorem w arteriach miasta, ale kolejnym przystankiem, w czasie wieczornych spacerów.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 183