FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Inne festiwale
"Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" z nagrodami w Mińsku
Inne festiwale

Antoni Krauze za film "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" i Marta Honzatko, grająca w nim główną rolę żeńską, odebrali nagrody przyznane im na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Listapad", który odbył się w dniach 6-12 listopada w Mińsku na Białorusi. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 28 listopada w Instytucie Adama Mickiewicza w Warszawie. Krauze i Honzatko odebrali nagrody z rąk dyrektora mińskiego festiwalu Igora Sukmanowa.

 
Wyścig Jaszczurów czeka na filmy
Inne festiwale

Do 9 września organizatorzy Festiwalu Filmowego „Wyścig Jaszczurów” czekają na filmy niezależnych autorów, którzy ukończyli co najmniej 50 lat. Podczas Festiwalu przeprowadzony zostanie także konkurs fotograficzny dla dojrzałych autorów. Najlepsze Filmy z roku 2010 będziecie mogli obejrzeć w Zielonej Górze na pokazach specjalnych Filmowej Góry  25 08. godz.15.00 w Zielonogórskim Ratuszu.

 
Akcja na rzecz uwolnienie irańskich reżyserów
Inne festiwale

Wzorem innych europejskich festiwali Nowe Horyzonty przygotowały akcję poparcia dla przebywającego w więzieniu irańskiego reżysera Jafara Panahiego. Cały filmowy świat domaga się uwolnienia reżysera i innych artystów przetrzymywanych przez reżim. Na światowych festiwalach filmowych Panahi otrzymuje kolejne nagrody i tytuły, jest zapraszany jako juror, na znak protestu zostawia się dla niego puste krzesło.

 
Play Poland Film Festival przybywa do Szkocji
Inne festiwale

Już 2 sierpnia pierwszy mobilny festiwal polskiego filmu na Wyspach Brytyjskich. Współorganizowany przez Fundację kombinat Kultury Play Poland Film Festival przenosi się z Irlandii do Szkocji, gdzie pozostanie aż do 25 września br. Podczas szkockiego przystanku imprezy w Glasgow oraz Edynburgu polscy i brytyjscy kinomani będą mieli niepowtarzalną okazję, by obejrzeć licznie nagrodzone polskie produkcje filmowe – pełno- oraz krótkometrażowe – ostatnich lat, które zdążyły już podbić serca publiczności na całym świecie, jak również wystawy najlepszych polskich plakatów filmowych.

 
Znamy już skład Jury ŁODZIĄ PO WIŚLE
Inne festiwale

W tegorocznej edycji Festiwalu ŁODZIĄ PO WIŚLE filmy studentów PWSFTviT będa oceniane przez Andrzeja Barta, Tomasza Raczka, Pawła Salę i Piotra Śliskowskiego .Przyznanych zostanie w sumie dziesięć nagród: Grand Prix, I, II i III nagroda, nagroda za najlepsze zdjęcia, za najlepszy trailer, które przyzna szacowne jury, a także nagroda publiczności, nagroda specjalna Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacka Bromskiego „Za Twórczą Fantazję i Artystyczną Odwagę” oraz dwie nagrody dla najlepszych filmów dokumentalnych, które wskaże Artur Liebhart Dyrektor PLANETE DOC FILM FESTIVAL (nagrodzone dokumenty otrzymają akredytację do ósmej edycji festiwalu, który odbędzie się w dnaich 6-15 maja).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 38

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 183