FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


KULT OFF KINO czyli kino niezależne na start
Inne festiwale

TVP Kultura już po raz drugi organizuje na swojej antenie festiwal kina niezależnego. Od poniedziałku przez cztery dni będzie można oglądać wstępnie wybrane filmy, które mają szansę  zdobyć Gran Prix w kategoriach najlepszy film offowy, studencki i animowany.


Na konkurs zgłoszono ponad 100 filmów, z nich wybrano 50 najlepszych, które od poniedziałku przez cztery dni będą pokazywane na antenie TVP Kultura.– Wybór jest duży, twórcy są bardzo ciekawi, poziom wydaje mi się jest dosyć wysoki, w porównaniu z zeszłorocznym widzę znaczne, znaczne polepszenie jakości  – mówi szef TVP Kultura, Krzysztof Koehler. Nagrody, oprócz Grand Prix Publiczności, przyzna jury w składzie: Barbara Sass-Zdort, Bartek Konopka, Antoni Pawlicki, Andrzej Wolf, Krzysztof Koehler. Zwycięzca plebiscytu publiczności zostanie wyłoniony w głosowaniu internetowym.

Filmy konkursowe będą miały emisje na antenie TVP Kultura w czterech blokach programowych w dniach 24, 25, 26 i 27 stycznia 2011 – od godziny 22.00. W zakładce Finaliści 2010 na stronie internetowej TVP Kultura znajduje się lista filmów, które zakwalifikowały się do emisji i rywalizacji o zwycięstwo w poszczególnych kategoriach.  Uroczysta gala odbędzie się w Warszawskiej Szkole Filmowej 31 stycznia 2011 o 20.10 i będzie transmitowana na żywo w TVP Kultura.

Filmowa Góra za TVP Kultura

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356