FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


"Poza zasięgiem" wraca z Sundance z wyróżnieniem
Inne festiwale

Polski krótki dokument "Poza zasięgiem" w reżyserii Jakuba Stożka otrzymał wyróżnienie na festiwalu Sundance. Nagrodę główną otrzymał australijski "Deeper Than Yesterday" w reżyserii Ariela Kleimana.


Film Stożka został już wcześniej nagrodzony na 50. Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie miał swoją polską premierę, a Stożek otrzymał nagrodę Złotego Smoka dla najlepszego reżysera w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych. W jury tego konkursu zasiadał Todd Luoto, który zajmuje się tworzeniem programu pokazów krótkich metraży na festiwalu w Sundance. Jak nieoficjalnie przyznał, po zapoznaniu się z tym dokumentem na krakowskim festiwalu zdecydował o zakwalifikowaniu "Poza zasięgiem" do programu Sundance Film Festival.
"Poza zasięgiem" to historia dwóch nastolatek, które od wczesnych lat dzieciństwa wychowywały się bez matki, ucząc się w ten sposób ogromnej samodzielności, nabierając odpowiedzialności i życiowej odwagi. Ich niezwykle dojrzałą decyzją staje się próba nawiązania kontaktu z matką i odbudowania rodzinnej więzi.
Jakub Stożek jest absolwentem Wydziału Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego film "Poza zasięgiem" został wyprodukowany przez krakowską firmę DARKLIGHTFILM STUDIO. Sundance Film Festival należy do jednych z najważniejszych imprez filmowych na świecie. Wspierany przez Sundance Institute, czyli non-profitową organizację założoną prze Roberta Redforda w 1981 roku, promuje niezależne produkcje.

em, stopklatka.pl

Filmowa Góra za www.wprost.pl

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356