FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


REKORDOWA ILOŚĆ ZGŁOSZEŃ NA SCRIPT PRO 2011
Inne festiwale

Rekordowa ilość – aż 245 zgłoszeń – wpłynęła na Konkurs Scenariuszowy SCRIPT PRO 2011, który jest organizowany przez Szkołę Andrzeja Wajdy oraz Festiwal Off Plus Camera przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i HBO Polska. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się w kwietniu podczas festiwalu Off Plus Camera w Krakowie.

Konkurs SCRIPT PRO jest kontynuacją dobrze znanego konkursu Hartley-Merrill, organizowanego w Polsce przez ostatnie 20 lat. W poprzednich edycjach na konkurs wpływało ok. 150 scenariuszy; tegoroczna edycja, pierwsza pod nową nazwą, jest zatem rekordową pod względem liczby przysłanych tekstów – aż 245 zgłoszeń.

Głównym zadaniem konkursu jest wspieranie scenarzystów na początku kariery. Trzy nagrody regulaminowe wynoszą: 20 000 zł, 12 000 zł oraz 8 000 zł. Ponadto Polski Instytut Sztuki Filmowej postanowił ufundować finalistom konkursu stypendia na dalsze prace nad tekstami. Stypendium w wysokości 15 000 złotych będzie się składało z dwóch części: 10 000 zł stypendysta otrzyma w gotówce, a pozostałe 5 000 zł w postaci opłaconych przez PISF konsultacji scenariuszowych, wsparcia ekspertów oraz grupowych sesji developmentowych.

Konkurs SCRIPT PRO jest przeznaczony dla debiutantów oraz autorów, którzy mają w swoim dorobku nie więcej niż jeden zrealizowany scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego.

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356