FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Znamy już listę filmów zakwalifikowanych do Konkursu Filmów Polskich i Zagranicznych do konkursu Festiwalu KAN 2011
Inne festiwale

Rady programowe Konkursu Filmów Polskich i Zagranicznych KAN 2011 dokonały ostatecznego wyboru. Po długich naradach wybrano 42 obrazy Polskie i 49 obrazów w 21 krajów świata.Rada programowa Konkursu Filmów Polskichi w kategorii Filmy zakwalifikowane do Konkursu to 42 obrazy, które pokażemy 6 i 7 maja we wrocławskim kinie Lwów. W Konkursie Filmów Polskich nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: fabuła, dokument, oraz animacja. Z tego względu selekcja jest wielce zróżnicowana. Zobaczymy 14 fabuł, 15 dokumentów, oraz 13 animacji. Jak co roku jest to przekrój przez bogaty krajobraz polskiego kina niezależnego, amatorskiego i pół-profesjonalnego. Najbardziej interesujące i zaskakujące produkcje młodych, ambitncyh twórców spotykają się tutaj z kinem już dojrzałym, by wspólnie zasilić nurt polskiego OFFu.

Rada programowa Konkursu Filmów Zagranicznych dokonała ostatecznego wyboru kwalifikując do Konkursu to 49 obrazów z 21 krajów. Pokażemy je 4 i 5 maja we wrocławskim kinie Lwów. To jak zwykle najlepsze, najbardziej wciągające i najbardziej zaskakujące produkcje OFFowe ze świata. Choć jak co roku dominują fabuły, Rada Programowa zadbała nie tylko o jakość, ale i zróżnicowanie – tematyczne i formalne. Z jednej strony zobaczymy filmy dłuższe, bardziej angażujące i podejmujące trudne tematy: obrazy opowiadające o silnych i skrzywdzonych kobietach, o wojnie domowej czy o prawdziwym szaleństwie karnawału w Rio. Obok historii trudnych znajdą się też zabawne i zaskakujące: od postmodernistycznej zabawy formą we włoskim kryminale, przez krótki morał o życiu kosmicznej jaszczurki, po zabawną historię o rycerzu bez głowy.

Dotychczas jedynym jurorem w Konkursie Filmów Zagranicznych była publiczność. W tym roku debiutuje jury złożone z przedstawicieli festiwali partnerskich. W jury zasiądą: Nadya Bakuradze, dyrektor artystyczna Kańsk Video Festival; Gábeli Tamás, dyrektor BUSHO, Budapest Short Film Festival; oraz Nataliya Ilchuk, koordynator lwowskiego Wiz-Art festival. Jury przyzna trzy nagrody.


Filmowa Góra za http://www.kan.art.pl

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 106