FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Komedia, Humor, Pastisz

Cafe Cinema - Scena przy Ratuszu 23.08.2009, godz. 20:00 Stworzenie prawdziwie śmiesznego filmu jest dużym wyzwaniem, jest niezłym sprawdzianem dla twórców niezależnych komedii. Tym bardziej, że jakby nie patrzeć, polski off narodził się właśnie na bazie pastiszy i pełnych humoru przeróbek kina zachodniego. Filmy tej kategorii więc czasem z jednej strony wydają się swoistym powrotem do źródeł, z drugiej zaś prezentowane w niej filmy naprawdę potrafią zaskoczyć nawet najbardziej wyrobionego i wymagającego widza.O jak Opera, reż. Jarosław Cyba, 8 min.
Jest to program edukacyjny rzucający nowe światło jak świat oper i arii operowych.

Gliniarze z Meksyku, reż. Paweł Palenica, 6 min.
Historia dwóch meksykańskich gliniarzy, którzy w wyniku własne pomyłki staną do walki z nietypowym wrogiem... zombie!Legendy Dzikiego Zachodu, reż. Jarosław Cyba, 15 min.
Film opowiada o nieznanych postaciach Dzikiego Zachodu.
Rekordy Andrzeja Skurcza, reż. Jarosław Cyba, Kabaret DNO, 12 min.
Film ukazuje niesamowite rekordy znanego sportowca Andrzeja Skurcza.
Romekasz i Julisza, reż. Małgorzata Galik, Joanna Stanaszek, 20 min.
Bollywoodzka wersja znanego dramatu W. Szekspira.
Dziwadło, reż. Ireneusz Parkos Prokopiuk, 9 min.
Film dokumentalny z poszukiwań małpy w okolicznych lasach. Historia z przymrużeniem oka. Wiejskie problemy przedstawione w groteskowej formie. Film pokazuje koloryt podlaskich klimatów.

Tajemnica Alberta, reż. Wojciech Solarz, 27 min.
Trzech przyjaciół planuje skok. Na co? Dokładnie nie wiadomo, ale nie to jest najważniejsze. W momencie kiedy ma dojść do realizacji ostatniej fazy przedsięwzięcia okazuje się, że jeden z nich wszystkie pieniądze przeznaczone na akcję przeznaczał na jesiotry. W jakim celu?Rubinowe gody, reż. Andrzej Mańkowski, 44 min.
Czy ideały na temat wspólnego życia mogą ocaleć pod naporem problemów dnia codziennego? Jak wiele trzeba poświecić, by trwać w związku z drugim człowiekiem? „Rubinowe gody” - opowieść o meandrach życia małżeńskiego – przynosi propozycje odpowiedzi na te pytania.

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 183