FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


KOMEDIA, HUMOR, PASTISZ
Filmy tej kategorii są nieco zaskakującym widzów i jurorów Filmowej Góry “, już od jakiegoś czasu, objawem”  polskiego kina offowego. Śmiechu bowiem w komedioffych  prezentacjach ,  jest tyle co kot napłakał.  A przecież dowcipu w kinie niezależnym nie brakuje. Choćby i w dokumencie. Poza tym jakby nie patrzeć, to polski off narodził się właśnie na bazie pastiszy i pełnych oryginalnego humoru przeróbek kina zachodniego. Kto wie może tego rodzaju wyzwania nikt poważnie nie traktuje? Cóż zobaczymy każda kolejna edycja jest Filmowej Góry, jest niezłym sprawdzianem dla twórców niezależnych komedii. Miejmy nadzieję, że w tym roku widzowie, będą mieli się z czego śmiać.

FILMY KONKURSOWE 2010

Daj Popatrzeć reż. Nikodem Wojciechowski 16 min. - Grażyna i Marek - para młodych ludzi i ich pierwszy własny kąt. Urządzanie wspólnego gniazdka zakłóca pojawienie się podglądacza. Grażyna przerażona możliwością utraty ciężko wywalczonej prywatności podejmuje walkę, w którą wciąga Marka. Strach, złość i wstyd popycha parę do działania, którego owoce stają się dla niej ciekawą lekcją nie tylko o charakterach otaczających ją ludzi, ale także o sobie... Krótkometrażowy film pt. Daj popatrzeć! jest utrzymaną w lekkim stylu refleksją na temat ludzkiej skłonności do obserwacji drugiego człowieka oraz relacji na linii widz - aktor.

Historie z miasteczka epizod I  reż.  Sławek Jędrzejewski 70 min. - Film inspirowany z nanym dowcipem o trzech starszych paniach, które mają bardzo krótką pamięć.

Piotrek Trzynastego  reż.  Piotr Matwiejczyk 87 min. - Grupa młodych osób jedzie na mazury odpocząć... Nie wiedzą że w lesie czeka na nich morderca z maczetą... parodia amerykańskich horrorów typu PIĄTEK TRZYNASTEGO, KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW

Teza  reż. Tomasz Cechowski, Grzegorz Paluch 2 min. - Krótki, niekomercyjny film animowany bedacy przerysowana forma znanego dowcipu.

British  reż.  Peter Bizjak prod. Independent(Słowenia) 13 min. - Bititsch is a Nazi and a pizza addict. His favorite food must be delivered to him all the time. Unfortunately, his new deliverer is black. Conflict between him and Bititsch is inevitable. Our strange hero will have to go on an adventurous road to a new pizza.

x4  reż.  Stanisław Szumiejko 7 min. - Surrealistyczna, pełna humoru, krótka opowieść o specyficznym sądzie ostatecznym, któremu przewodzi bardzo dziwny trybunał...
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 78