FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Filmowe AYO'Y.

ImageMamy za sobą drugą odsłonę Filmowej Góry 2007. Gratka dla tych, którzy kino traktują jako dobrą zabawę. Pomimo paskudnej aury ogródek 4 Róż... zapełniony był do ostatniego suchego miejsca. Ba! Tych suchych nawet brakowało. Jak się okazuje Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe, to nie tylko występy sceniczne. To również doskonała niezależna zielonogórska Wytwórnia Filmowa A'YoY ...

Sprawne opowiedzenie historii, doskonałe aktorstwo, a przede wszystkim oryginalne patenty na filmowe przełożenie skeczów kabaretowych. Od 1997 roku nagrali blisko pięć blisko godzinnych obrazów: ROBIN HOOD - CZWARTA STRZAŁA, DR JEKYLL I MR HYDE, NAKRĘCENI (emisja w przyszłości), BAŚŃ O LUDZIACH STĄD oraz ZAMKNIĘCI W CELULOIDZIE Władysława Sikory. Pierwszą i ostatnią ich mega produkcję, a także wybrane filmy krótkometrażowe będą mogli obejrzeć nasi widzowie na zakończenie Filmowej Góry 2007.

{mgmediabot}images/stories/video/filmowa_ayoy.flv|false|350|240{/mgmediabot}

Wytwórnia A'YoY - artystycznie i filmowo, to kategoria czysto mentalna, z siedzibą w Zielonej Górze. Z głębi swego instytucjonalnego niebytu udziela wsparcia wszelkim inicjatywom kabaretowym z użyciem kamery. Działa w oparciu o zasadę: "Minimum szmalu - maksimum entuzjazmu" oraz motto: - Porzućcie wszelką nadzieję, a będziecie się dobrze (www.ayoy.pl). BAŚŃ O LUDZIACH STĄD jest filmem filmem skądinąd prościutkim - jak każda baśń opowiadającym o świecie, w którym dzieje się źle, ale kończy dobrze.W kórym zamieszkują ludzie źli i dobrzy. Tytułowi Ludzie Stąd... Czyli Skąd? A może Oni są Stamtąd?

Image

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 106