FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Z kraju
Paszporty Polityki w kategorii Film - nominacje
Z kraju

Po raz 19 tygodnik Polityka nagradza artystów, którzy mają już znaczące osiągnięcia, ale najlepsze lata jeszcze przed sobą. Przyznawane Paszporty są symbolicznym dokumentem tożsamości, zwracającym uwagę na twórców utalentowanych, poszukujących, odważnych, przekraczających granice w sztuce, trafiających nie tylko do krajowego odbiorcy. Paszporty przyznaje redakcyjna Kapituła lecz jest to jednocześnie nagroda, którą wspiera autorytet polskiej krytyki.

 
ggg
Z kraju

 
Polski ciemnogród czyli cenzura na kulturę powraca
Z kraju

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła dziś jednogłośnie uchwałę, w której stwierdziła, że Nergal jest zagrożeniem dla Polski równie wielkim jak Al-Kaida. W uchwale czytamy od razu na początku: Komisja Kultury i Środków Przekazu uznaje, że obecna sytuacja w Telewizji Polskiej S.A. stwarza poważne zagrożenie dla ładu demokratycznego w Polsce.Dalej posłowie narzekają, że: W TVP S.A. doszło do bezprecedensowego ograniczenia wolności słowa i swobody debaty publicznej. Wielomilionowe audytorium o światopoglądzie konserwatywnym zostało pozbawione oferty programowej a opinia publiczna dostępu do pełnego spektrum poglądów.

 
"W CIEMNOŚCI" HOLLAND PO OSCARA?
Z kraju
Najnowszy film Agnieszki Holland "W ciemności" o Żydach i Polakach ze Lwowa chroniących się w kanałach przed Niemcami jest polskim kandydatem do Oscara. Wszędzie, gdzie go wyświetlano, zyskiwał entuzjastyczne recenzje. - To najciekawszy film o Holokauście - przekonuje jego producent Juliusz Machulski. Krystyna Chiger, jako 7-latka spędziła rok w kanałach, w ciemności.
 
Haniebne słowa radnego Bocheńskiego o Filmowej Górze
Z kraju
W związku z obraźliwymi i nieprawdziwymi słowami radnego Andrzeja Bocheńskiego pod kierunkiem Fundacji Kombinat Kultury, Klubu 4 Róże dla Lucienne oraz Bruno Aleksandra Kiecia – Prezesa Fundacji, żądamy natychmiastowych oficjalnych przeprosin od pana radnego! Wypowiedź radnego padła w dniu dzisiejszym na antenie Radia Zielona Góra. Według pana radnego działalność Klubu i Fundacji to „patologia", klub jest „zakałą deptaka", a sama fundacja „wymusza na urzędnikach wydawanie decyzji niezgodnych z prawem".
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 33

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 106